| MariaAlexandra2004 a întrebat:

Hey! Imi place de un baiat si sunt cam timida sa vorbesc cu el. De cateva zile o fata care sta cu mine e suparata pe el iar el tot intreaba Ce faceti?, cand ne vedem si de obicei ea raspundea. Ar fi okey sa ii raspund eu fara sa fie un moment jenant? Daca da, cum pot sa trec peste timiditatea mea? Va rog sa ma ajutati daca stiti vreo solutie

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i deloc jenant sa raspunzi cand esti intrebata, baiatul doar intreaba: "ce faceti" nu "ce faci", deci, este chestie de bun simt sa-i raspunzi si tu, ca se refera la amandoua doar!
Nu uita, cand ti se adreseaza o intrebarea, este chestie de bun simt sa raspunzi, nu de timiditate!