| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Imi place de un tip din alta clasa, de-o varsta cu mine. Faza e ca el ma stie, am vorbit putin pe chat, stie ca-l plac, dar de mai bine de 6 luni, dupa ce nu mi-a mai vorbit dupa ce eu am recunoscut ca-l plac, in urma cu 1luna, a inceput din nou sa vorbeasca cu mine. Nu stiu cum, dar in toata vorbaria asta (ne-am si vazut de 2ori), ceva s-a intamplat, dar ne-am cam "racit". Vorbeam mult si chestii intime, dar de cateva zile, nu mi-a mai vorbit, pana am intrat eu pe el. Chiar si asa, nu-mi mai raspunde cum imi raspundea saptamana trecuta. As vrea sa pot sa ma mai vad cu el, dar mi-e jena sa-l intreb pe chat daca ne mai vedem si cand. Il plac foarte mult, si nu pot sa-l uit, sa nu ma mai gandesc la el. Cand ne-am vazut ultima data, am vazut ca si el tine la mine, dar nu stiu ce s-a schimbat in cateva zile, intr-o saptamana. Va rog, spuneti-mi ce as putea face, ce sa vorbesc cu el, sa ne vedem, sa fim impreuna.

P.S. El e destul de vorbaret, eu sunt mai timida. Poate ca si timiditatea asta a mea e de vina. Cum as putea sa scap de ea?

dau fundă

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Din punctul lui de vedere,tu esti o cetate cucerita,asa ca nu mai are prea multe curiozitati in privinta ta.
Te oferi si disponibilitatea ta nu-l atrage chiar asa de mult.
Inteleg ca il placi foarte mult,dar nu i te oferi pe tava,nu faci decat sa-l indepartezi.
Daca eu ti-as oferi acum o oja pe care o ai deja,te-ar interesa?
Nu cred.
Dar,daca in aceeasi oja as pune stelute sau as face-o in doua nuante,ce-ai face?
Banuiesc ca te-ar interesa.
Scuza-mi comparatia,incercam sa te fac sa intelegi.
Nu-i oferi ceva care are,ceva cunoscut si sigur,ajunge ca stie ca-l placi.
Oamenii sunt schimbatori si el a fost interesat doar pana a avut siguranta ca-l placi,acum vrea sa cucereasca si altele,ele ii starnesc curiozitatea.
De acum te poti juca,si asa ne spui ca nu te cunoste.
Daca spui ca esti "nebunatica, distractiva, amuzanta",fa-l sa vada toate aceste calitati ale tale,nu le ingropa sub timiditate,indrazneste sa fii tu.
Sa fii tu nu inseamna sa-i spui tot ce ai in sufletul tau,ci sa te comporti asa cum simti nevoia,fara sa marturisesti nimic.
Inlocuieste "da" si "nu" cu "poate" si un ras mic si continua sa-i vorbesti.
Si nu-ti imagina ca nu poate sa te lase,pentru ca poate,e atras de atat de multe,incat tu trebuie sa-i pari foarte speciala ca sa se opreasca la tine,asa cum te-ai oprit tu la el.
Nu fii disperata si nu ii arata ca esti innebunita dupa el, joaca-te, prezentandu-i o noua Alexia Georgiana, una surprinzatoare, care sa-l faca sa inteleaga ca merita sa insiste mult mai mult langa tine!

| bleakk a răspuns (pentru greece12):

Dar aceste schimbari de comporament nu sunt oarecum "periculoase" uneori si nu poti cadea in extrema cealalta si sa nu te mai placa deloc?

11 răspunsuri:
| supraponderallacap a răspuns:

"Cand ne-am vazut ultima data, am vazut ca si el tine la mine, dar nu stiu ce s-a schimbat in cateva zile, intr-o saptamana"

Te consideri o fata isteata? Atunci analizeaza ceea ce ai scris mai sus si ai sa-ti dai seama ca cel pe care tu il ridici in slavi este un "hunter" si nimic mai mult. Ai grija, pentru el esti doar un trofeu

| neutrino a răspuns:

Stai linistita si asteapta: atunci cand acest baiat va avea nevoie de serviciile tale, cu siguranta ca nu se va da inapoi.

| alexiageorgiana1995 a răspuns (pentru neutrino):

Oare nu mai tine la mine? sad oare m-a lasat in plata domnului? sad sad

| neutrino a răspuns (pentru alexiageorgiana1995):

Momentan are alte oferte mai "bune"!

| alexiageorgiana1995 a răspuns (pentru neutrino):

Si eu ce-as putea sa fac ca si eu sa fiu o "oferta mai buna" decat altele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea, dincolo de cuvintele tale, observ o mica disperare, o sete dupa iubire, asa ca risti din cauza unor compromisiuri, sa cazi cu cine nu trebuia, unde nu trebuia.

Dupa forma expresiilor tale, as putea intelege ca n-ai mai mult de 14 ani, cu indulgenta, sa nu-ti dau mintea unei de 12 ani, "am intrat eu pe el"

Iesi afara si socializeaza, ca suferi tare mult de timiditate exagerata.

| alexiageorgiana1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am 17jumate, si poate ca gandesc ca una de 12, dar ce vrei daca-l plac mult si nu pot sa-l pierd. da, am "o sete de iubire", ca spre deosebire de alti baieti, acesta este singurul pe care-l plac la nebunie, si singurul cu care am fost cat de cat mai deschisa. parca puteam vorbi orice cu el, dar nu aveam subiect de discutie mai incitant, sau eu nu puteam sa deschid subiectul, il lsam pe el, dar el nimic (poate ca eu il lasam pe el sa deschida subiectul, iar el ma lasa pe mine, asa niciunu nu l-am deschis). il plac mult si nu vreau sa-l pierd, mai ales dupa ce ne-am vazut ultima data, si seara pe chat am hotarat sa ne mai vedem. nu ma poate lasa acuma! ce sa fac, sa-l fac sa ma vada exact asa cum sunt eu de fapt?: mai nebunatica, distractiva, amuzanta?

| anonim_4396 explică (pentru alexiageorgiana1995):

Pai, daca-i dai de inteles ca esti "disperata" dupa el, ori o sa fuga de tine si te crede o ciudata, ori sa accepte si-o sa profite cat poate, depinde de personalitatea lui.

AI putea incerca sa-mi dai pe privat adresa lui de FB, dar si a ta, ma uit un pic si pot sa-ti spun ce sanse sunt, orbeste am putea sa ne dam cu presupusul la infinit.

| supraponderallacap a răspuns (pentru anonim_4396):

In zilele astea un baiat sa fuga de-o fata? Sa fim realisti laughing daca ala vede ca e in limba dupa el o transforma in gheisa lui.

| numauitaoricesevaintampla a răspuns:

Nu sunt un exemplu clar.Imi place de un baiat de 6 ani si nu fac nimic in legatura cu asta pentru ca simt ca ranesc tot ce ating.Sunt timida si stiu cat de greu iti vine sa prinzi incredere pana la proba contrarie. Daca te simti in largul tau va fi cunoscut fata de mintea ta si nu iti ti se va mai parea ca esti timida cu el.Asta depinde si de tine.Succes!