| anonim_4396 a întrebat:

Hey happy ...imi spune-ti va rog o urare de craciun ...trebuie sa-i scriu o felicitare unei prietene. si nu stiu cesa-i scriu. Daca s-ar putea fara Mos Craciun si chestii de genu '. Theanks!

Răspuns Câştigător
| GREWup a răspuns:

Primeste in inima speranta, in suflet iertare si iubire, pe buze dragoste, in ochi bunatate, intinde-ti mainile sa imbratise-zi icoana NASTERII DOMNULUI si vei afla FERICIREA CRACIUNULUI! Craciun fericit pentru toti cei dragi!

In fiecare iarna Mos Craciun, Cutreiera prin case Si sacul lui mereu e plin Cu daruri multe si frumoase. De asta data noi dorim, La oameni buni ca dumneavoastra, Pe langa daruri Mosul bun, Sa va aduca sanatate-n casa!

Decembrie! E iarna, E ziua nasterii Domnului Hristos Din partea mea un gand frumos, Ca sanatate, fericire, bucurie Mereu in casa sa va fie!

In fiecare an am invatat sa zambim. In fiecare an am invatat sa daruim.La vremea luminata a Nasterii Domnului nostru Isus Hristos ,la rascrucea timpurilor va doresc sanatate,impliniri,bucurii,viata lunga in pace si intelepciune.Craciun Fericit!

Va doresc un Craciun fericit casa plina de daruri,multe bucurii,sanatate si mai ales va doresc ca spiritul Craciunului sa va lumineze aceste zile magice.

Steaua care vesteste nasterea Domnului sa va lumineze calea, sa aveti parte numai de bucurii. Craciun fericit si un An Nou cu multe impliniri.

Bucurati-va de fiecare rasarit de soare,ca si cum ar fi o noua zi de Craciun.Lasati spiritul Craciunului sa va inunde cu fericire,iubire si tot ceea ce va doriti!

Iti doresc un craciun fericit cu tot ce iti doresti sanatate bucurii impliniri dragoste noroc si toate cele bune .

Steaua sfanta de Craciun ,sa-ti aduca iubirea ce ti-o port si dorul meu pentru tine.Sa-ti lumineze calea intoarcerii si fie ca revederea noastra sa fie una de neuitat.

Totul este un miracol,totul este o minune,lasa ti sufletul deschis caci CRACIUNUL a sosit fi bun fi iubitor si tandru daruieste iubire si speranta,fi asa cum erai in copilarie pur si fericit,deschide ti sufletul crestine caci iata ISUS S A NASCUT….CRACIUN FERICIT

Primeste in inima speranta, in suflet iertare si iubire, pe buze dragoste, in ochi bunatate, intinde-ti mainile sa imbratise-zi icoana NASTERII DOMNULUI si vei afla FERICIREA CRACIUNULUI! Craciun fericit pentru toti cei dragi IARTA-MA!

Prilejul de a fi mai buni ni se ofera in fiecare moment al anului insa Craciunul are ceva in plus fata de restul momentelor;nu-i putem rezista! Astfel,intreaga lume va fi mai frumoasa!Va urez sanatate si impliniri!

Fie ca sarbatorile de Craciun sa va umple sufletul de bucurie, incredere, speranta si iubire.Iar Mosul sa aduca cele mai dorite si neasteptate cadouri voua si celor dragi. LA MULTI ANI CU SANATATE!

Mesagerul, Mos Craciun,s-a oprit un pic din drum, Sa-ti ureze un an bun ! La multi ani!

Un gind bun , o inima curata, un zimbet pe-a voasrta fata, vorbe de duh si pace in suflet e ce va doresc de sarbatori si-n anul care vine. Norocul sa va urmeze, bunastare sa aveti, respect si intelegere sa primiti din partea celor dragi, sa fiti mereu iubit(a),pe altarul vetii zilnice mereu dorit(a), in sufletul iubitului(ei), printre prieteni dragi si sarbatori cu bine ,cu drag de La Multi Ani!

Sa ninga cu dragoste Sa ninga cu fericire Sa ninga cu iubire si pace Sa ninga tot anul cu armonie Sa va umple sufletul de dragoste si bucurie

In ziua nasterii Domnului,un Craciun Fericit,cu bucurie si pace in suflet, iar Noul An sa va deschida drumul spre fericire si impliniri!La Multi Ani!

Fie ca lumina care a vestit venirea Pruncului sa va lumineze aceste sarbatori, aducandu-va bucurie, fericire si implinirea tuturor dorintelor. Este momentul sa uitam de griji si suparari, sa iertam si sa iubim si sa ne amintim ca nu suntem niciodata singuri! Craciun Fericit si un An Nou plin de bucurii si realizari!

Folosesc inca o ocazie sa urez succes ,sanatate si noroc tuturor din familie si prietenilor vostrii !

Iti doresc din toata inima un Craciun fericit si plin de bucurii . Sa-ti aduca Mosul ce iti doresti !

Mos Craciun bate la usa ,scoate mana din manusa si va da din palma lui darurile cerului .Langa brad si langa foc sa va umple de noroc. Craciun fericit!

Un inger alb pe un fulg de Nea coboara azi in casa ta si iti v-a spune bland, soptit CRACIUN FERICIT !

Oricate felicitari de Craciun as trimite, nicio felicitare din lume nu va putea exprima iubirea ce v-o port. Sper din tot sufletul sa aveti un Craciun minunat si plin de bucurii!

Va doresc ca de acest Craciun sa-l primiti pe Iisus in ieslea inimii voastre, iar in Noul An sa ploua peste voi cu binecuvantari ceresti! La multi ani cu Christos! Craciun Fericit!

Prilejul de a fi mai buni ni se ofera in fiecare moment al anului insa Craciunul are ceva in plus fata de restul momentelor: nu-i putem rezista! Astfel, intreaga lume va fi mai frumoasa!

Fie ca lumina care a vestit venirea Pruncului sa va lumineze aceste sarbatori, aducandu-va bucurie, fericire si implinirea tuturor dorintelor. Este momentul sa uitam de griji si suparari, sa iertam si sa iubim si sa ne amintim ca nu suntem niciodata singuri!

Craciun Fericit si un An Nou plin de bucurii si realizari!

Mos Craciun sa va aduca tolba plina de sanatate, prosperitate,iubire si fericire, sa v-ajunga pana la anul, cand Mosul iarasi va sosi cu tolba plina.La multi ani!

Acum cand timpul sta sa-si imparta trupul intre vechi si nou, cand colindul isi pregateste cu emotie armoniile, cand magii strabat distantele pentru clipa cea de taina,
Acum, dupa Sfanta porunca a datinii strabune, va incredintez gandurile frumoase de calde urari de fericire, sanatate, belsug si impliniri.
Un Craciun de vis alaturi de cei dragi!

Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu’n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti,
Sanatate pentru toti,
Iar la anul care vine
Sa va fie si mai bine."
LA MULTI ANI!

Craciunul este acea sarbatoare minunata care ne da putere sa fim mai buni, mai generosi si mai curajosi. Sa indraznim sa visam si sa speram mai mult, sa credem cu tarie ca anul ce va incepe va fi mai rodnic si mai fericit. Craciun Fericit si un An Nou mai bun!

Sarbatori pline de caldura si lumina va doresc, langa bradul impodobit, alaturi de cei dragi, si un an nou cu mult noroc si bucurii! Sarbatori Fericite si La multi ani!

La ceas de sarbatoare cand anul are tamplele ninse, iar colindele ne incalzesc sufletul cu bucuria Craciunului, va dorim sanatate, pace si prosperitate LA MULTI ANI!

Fie ca sarbatorile de iarna sa va aduca multa pace in suflete, fericire, impliniri si mai ales multa, multa sanatate.Sarbatori fericite!

Pe la colturi unii spun
ca exista mos craciun
ca i-ai scris si c-o sa vina
sa-ti aduca-n pumni lumina
langa brad si langa foc
sa-ti aduca mult noroc
oriunde te-ai afla
mos craciun te va vizita
si-ti va aduce ce-ti doresti
un mery christmas ca-n povesti
si te rog nu-l refuza
ca vine din partea mea

Sa nu uiti sa fii copil in Sfanta Seara de Ajun si, asemeni lui, sa uiti pe cele rele, sa te bucuri de cele bune si sa traiesti Craciunul in adevaratul lui Spirit!

Merry Christmas! Sa va aduca Domnul multa fericire , iubire , pace in sufletele voastre si multe bunatati pe masa ! Un an nou fericit ! La multi ani!