| zoey_1066 a întrebat:

HEY! M-am certat cu prietena mea, pe un lucru cam banal, adica:
-ea m-a intrebat daca il plac;
-eu i-am zis ca nu; dupa aia i-am zis din greseala"tu il placi"
-ea s-a suparat pe mine, zicand chestii de genu:"cum poti sa ma intrebi asa ceva? eu am deja prieten"
-si dupa aia a iesit de pe mess;
-eu am rugat-o de vreo 700 de ori sa ma ierte;
-dar ea nu;
-am intrebat de ce, ce i-am facut, si ea mi-a zis ca "muuuulte";
ce sa fac sa ma impac cu ea? E singura prietena, bine...mai am si alte prietene, dar ea e principala.
Pot mentiona ca m-am saturat de ea! dar nu am ce facecrying
Pana acum m-a tratat ca pe un catelussad

4 răspunsuri:
| Miruna_7873 a răspuns:

1.Din moment ce esti constienta ca te-a tratat ca un catelus de ce continui sa fii prietena cu ea si gandeste-te din moment ce s-a suparat pe lucrul asta banal iar raspunsurile ei sunt,, penibile" si fara un motiv intemeiat poate nu vrea sa fie ea prietena cu tine.
Zii ca e un motiv foarte banal din care s-a suparat si nu merita sa va stricati prietenia pentru asta. Daca chiar nu intelege, las-o balta! Persoanele acestea nu se numesc prieteni!

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Stiu.cunosc astfel de prietene.eu am fost in locu `tau si acum.e invers.laughing.pur si simplu m am suparat eu. supara te tu.pentru ca din cauza asta e chiar.oh go on.sa nu zic ce este.:* nu are de ce sa se supere sau sa faca fite din astea.voi sunteti prietene. puteti vb orice.

| Adolescenta a răspuns:

Nuj demonstreaza`i ca nu ai nevoie de ea si nu stai dupa curul ei
ti-ai cerut iertare e tot ce puteai face o sa`si dea seama ca trebuia sa te ierete prea tarziu
nu mai sta dupa curul ei nu faci decat sa se simta foarte importanta si o sa-i dai impresia ca fara ea gata esti moarta iar ea poate folosi chestia asta ca pe un avantaj si sa te trateze cum vrea ea

| melonpie a răspuns:

Senzatia e destul de nasoala, nici nu vrei sa o pierzi ca prietena dar nici nu ma poti sa inghiti cum te trateaza. Cel mai bine ar fi sa o iei la o dicutie in care te impui si o rogi sa te asculte pana la capat si ii spui in felul tau tot ce ai pe suflet. Daca nu cedeaza spune-i ca nu esti o jucarie de-a ei si fa-ti alta prietena foarte buna happy