| anonim_4396 a întrebat:

Hey...!
Problema mea incepe cam asa...:-s
Ieri mi-am scapat telefonul ( un Nokia n8) pe asfalt. Desi pare cam ciudat, datorita ecranului Gorilla Glass, touch`ul telefonului s`a crapat pe toata suprafata. Ecranul functioneaza, totul este ok, telefonul poate fi folosit, dar touch-ul este distrus ca aspect.
Ce ar trebui sa fac? Sa fac comanda de touchscreen de schimb...sa ma duc la un GSM...sau sa merg cu el la Nokia Care Center? Ma pot ajuta cu ceva la Nokia Care Center? Sau acolo se ocupa doar cu probleme de soft.:-s
(mentionez ca telefonul este in garantie...desi nu cred ca are importanta)
Multumesc anticipat si va rog dati-mi un sfat. chiar nu stiu ce sa fac sad
Bye...

1 răspuns:
| Cuvântul1 a răspuns:

Ar trebui sa mergi sa iti schimbi ecranul.