| cici96 a întrebat:

Hey, salata de rosii ingrasa?
ce alte mancaruri as putea sa mananc sa nu ma ingras? happy

7 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Sa nu te prostesti cu infometarea si pastilele.Stiu ce inseamna infometarea:
Slabirea puterii, pierderea vederii, oboseala.Da, am facut prostia asta.Pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosiile sunt grele la stomac.
Cica salata de varza(si ciorba de varza) slabeste(sau cel putin detoxifica)
Dar asta ar insemna sa mananci varza toata ziua, ceea ce nu ti-as recomanda.
Poti manca legume fierte si carne la gratar(nu multa).
Mananci normal, dar elimini pastele, dulciurile, bauturile acidulate, stii tu. Si micsorezi portiile. Si cel mai important, mananci regulat si bei multa apa.
Bafta!

| TomiiiTza a răspuns:

Hey! happy
Legumele si fructele nu ingrasa.
Este recomandat sa consumi cat mai multe. Nici pestele nu ingrasa, contine vitamine si calciu. Mai poti manca cartofi fierti cu piept fiert sau fript dar nu in cantitati mari, redus.
Cam atat. Iar d aca vrei sa slabesti, fa mult sport si consuma minim 2 litri de lichide in fiecare zi laughing. Sportul 2 ore in continuu. Dar nu din prima 2 ore ca nu poti. Treptatwinking.
Funda? :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru TomiiiTza):

Ei nu, fructele au zahar, fructoza si fermenteaza, normal ca ingrasa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TomiiiTza):

"Legumele si fructele nu ingrasa", si caloriile se evapora, nu? Si zaharul din fructe (fructoza) ingrasa ca orice tip de zahar.

2-3 fructe / zi e mai mult decat suficient.

Mai documenteaza-te. Si 2 ore in continuu e cam aiurea, 1 ora de sport e suficient.

| messingaround a răspuns:

Normal ca nu! Mancaruri care sunt facute doar din legume, in general. Sper ca te-am ajutat!

| Cosmin86 a răspuns (pentru messingaround):

Si tu esti pe langa