| HahahaAb a întrebat:

Hey salut! Am o problema mare de tot, cei care ati mai trecut prin asa ceva, va rog, un sfat!
Acum un an am cunoscut un baiat care a devenit cel mai bun prieten al meu(sunt fata). E foarte dragalas, frumos, cuminte dar si trist. E adoptat, dar el inca nu mi-a spus, desi eu sunt cea care evita sa vorbim despre asta, pentru ca mi'e frica, nu stiu ce sa'i spun!
Cum am mai spus e foarte frumos(brunet, ochii albastru-verzui) si multi spun ca suntem impreuna, dar el e "cea mai buna prietena a mea" si eu al lui. Pot sa'i spun orice la orice ora!
Problema:Cred ca e indragostit de mine! Eu nu pot sa'l vad mai mult decat ca pe un frate mai mare.Eu sunt copila lui.Imi suporta toate mofturile. Dar cate-odata ma cearta! Nu vreau sa'l pierd pentru ca stiu ca el e ingerasul meu, ma pazeste de toate relele. Dar in curand isi va face curaj si o sa inceapa sa'mi arate ca ma place si altfel!(il cunosc-deja a inceput)... faza nasoala e ca el stie de toti baietii cu care am umblat si mai ales stie de cine sunt indragostita acum.Nu e vorba ca s'ar baga el in povestiile mele, dar imi pare rau ca'l fac sa sufere.Multi imi spun asta, dar eu nu vreau decat sa fie prietenul meu.Sunt foarte atasata de baieti, sunt mai baietoasa, adica ma inteleg mai bine cu baietii, prefer sa merg la cumparaturi cu ei dacat cu fetele.Sunt mai sinceri si mai amuzanti.
Va rog HELP...nu stiu ce sa fac! Nu vreau sa creada ca toti il abandoneaza! Eu una nu o s'o fac, dar nici iubita lui nu o sa fiu! Vreau sa mentionez ca inainte sa'l cunosc ca prieten, l'am cunoscut ca baiat(eram foarte apropiati).
Va multumesc din suflet!

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Cam intr-o situatie la fel sunt si eu. uite ce te sfatuiesc eu:vorbeste cu el si da`i cumva de inteles ca vrei sa fie doar "fratiorul tau" si atat. daca tine la tine sunt singura ca va accepta situatia. sau...a 2a varianta afla dk baiatul de care iti place tie, vrea sa fiti impreuna.dk nu, poti fii cu prietenul tau cel mai bun.dk nu merge o sa ramaneti prieteni si atat.nu cred ca ai nimic de pierdutbig grin

4 răspunsuri:
| CryssCrySta a răspuns:

Inteleg si eu am ranit sentimentele unor baieti si apoi am regretat dar trebuie sa stii daca lui ii place de o alta fata daca da atunci incearca sa ii apropi daca nu spune-i cat de frumos e ca sunteti prieten si ca vrei sa ramaneti doar prieteni toata viata si chesti de astea ca ii considri ca pe un frate etc... sau poti sa ii faci cunostinta cu niste fete mai frumoase ca tine pentru ca cred ca si el e frum si ma face sa cred ca si tu esti asa. Daca ai sa-mi spui vreun comentari lasa-mi pe privat.

| Ted18 a răspuns:

The Friend Zone sucks! Daca o sa il respingi il ranesti, daca te combini cu el si esti indragostita de altu' iar il ranesti.Nu ai scapare, eu unu zic sa te combini cu el poate iese ceva frumos.Tocmai ti-ai dovedit singura prin ce ai scris aici ca are grija de tine din toate punctele de vedere happy Daca te mai si iubeste... Nu inteleg. Ce mai astepti? E baiatul perfect pentru tine, doar sa ti si tu la el mai mult ca la un "frate". Treci peste bariera asta de "cel mai bun prieten".

| Pissicuts a răspuns:

Buna, si eu am fost intr-o asemenea situatie dar am trecut cu bine. Eu am lasat timpul sa treaca si sa decida, dar daca va veni ziua si baiatul iti va pune aceasta intrebarem''Vrei sa fii prietena mea'' sa stii ca nu ar fi frumos sa il refuzi.Combinate cu el si ai sa vezi cu timpul o sa il iubesti, asa am fost si eu. Daca are grija de tine, iti suporta mofturile inseama ca te iubeste, nu orice baiat suporta toate mofturile unei fete numai daca o iubeste cu adevarat! Si eu iubesc un baiat si tot asa e imi suporta toate mofturile, pot sa-i spun orice, vorbim deschis pentru ca avem incredere unul in altul.Deci eu zic sa lasi timpul sa treaca si sa decida, si nu uita ca baiatul te iubeste cu adevarat daca indura atatea, si nu e frumos sal refuzi.In fine sper ca ti-am fost de ajutor.(tine-ma la curent)

| licurici_8675 a răspuns:

Am o idee:acum nu stiu ce fire esti tu: daca iti e rusine sa spui ca esti indragostita de cineva sau daca ai spune in gura mare in fiecare zi. Uite ce zic eu:indeplineste-i visul prietenului tau.Eu iti motivez cu doua proverbe:,,Foamea vine mancand":adica il poti privi si tu altfel, dar in timp, nu deodata...si apoi:,,Mai bine sa fi iubit decat sa iubesti". Daca esti iubit,esti rasfatat,dar, daca iubesti, rasfeti tu...si ca fata.nu prea,, merge"