| Mariadk544 a întrebat:

Hey! Sunt a 7 a și nu știu ABSOLUT NIMIC la geometrie. Nu m-am împăcat deloc cu geometria de cand eram a 6 a. Am început săptămâna asta sa fac meditații, dar problema e că o să fac doar 2 săptămâni că atâta poate și continuam cand încep a 8 a. Dar nu cred ca mai am nicio șansă să recuperez măcar cât sa fac de un 6-7 la examen. E grea geometria de a 8 a? Mi-e fff frică. Aș avea timp sa recuperez și în clasa a 8 a ce am pierdut? Mi-e frică ca nu voi lua examenul. Și nu înțeleg deloc. O sa imi stric viata și viitorul dacă nu iau examenul asta. Mi-e greu. Încerc să învăț și singura, dar nu înțeleg nimic. Chiar și de pe internet nu înțeleg. Nu mai pot. Nu mai pot.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Nu m-am împăcat deloc cu geometria de cand eram a 6 a.E grea geometria de a 8 a?"

dacă vrei să recuperezi, poți. Apoi o să constați că dracul (geometria adică) nu e așa de negru

| Mariadk544 explică (pentru sierra1):

"Apoi o să constați că dracul nu e așa negru" cum adică?

| sierra1 a răspuns (pentru Mariadk544):

(geometria adică) - era in paraneză

| dullcat a răspuns:

Gasesti aici explicatii cat se poate de clare, te vor ajuta:

https://www.youtube.com/results?search_query=geometrie+clasa+a+6+a

https://www.youtube.com/results?search_query=geometrie+clasa+a+7+a

Daca il iei pe NU in brate este evident ca nu vei avea performante prea ok.Gandeste pozitiv si fa apel la munca plus determinare, sa vezi cum se schimba lucrurile in bine si vei lua o nota buna.Succes!