| Tordai_Mihai_1990 a întrebat:

Hey,Sunt ateu si profa mea de religie minte si spune chestii eronate colegilor ca sa ii faca sa creada, Ora trecuta ii spuneam multe dovezi stintifice si ea tot spunea prostii, am nevoie de argumente ateiste impotriva existentei lui Dumnezeu' nu pentru a ii distruge imaginea ci pentru a opri spalarea pe cap. Dupa parerea mea biserica e un haos controlat.Am nevoie de chestii gen: Cum de un preot are haine de 3000 de euro si copii mor de foame, si am nevoie si de termeni legislativi daca imi pune 2 sau ma ameninta pentru ca sunt ateu, dau fundita, merci :3

4 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Daca ai facut o cerere sa nu mai faci religia pentru ca esti ateu n-are voie sa puna 2.Decat sa scada nota la purtare ca ii deranjezi ora.Asta doar daca nu te-a intrebat ea ceva. Daca te-a intrebat ceva si tu ai spus ceva legat de religie fara sa injuri atunci nu are ce sa iti faca pentru ca i-ai jignit prietenul imaginar.
Mai bine las-o in pace. Spirit de turma.Sunt sanse sa faca ceilalti misto de tine si fara rost.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai bine iti vezi tu de credinta (sau lipsa credinte) si ii lasi pe restul sa faca ce cred ai. Daca tu ai destula minte incat sa nu te lasi spalat pe creier e bine. Restul treaba lor si naivitatea lor.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

De ce nu ai faci tu reclamatie la Inspectoratul Scolar?

| Alexxxxx1 a răspuns:

Fii atent eu is crestin si iti zic de pe acuma, daca tu o sa spui in clasa ta ca nu exista dumnezeu si din astea, si ai niste colegi ortodoxi sau penticostali aia or sari si te-or omora drak in bataie! Eu is greco catolic, si toti colegii mis ortodoxi, si au boala pe minelaughing, adica nu ma trateaza ca pe unul dintre ei...
Lasa argumentele, mergi direct la directoare-la diriginte sau chiar mai sus... Trebuie sa faci reclamatie, pentru asta profesoara poate fi data afara de la locul de munca...
Apropo: pun pariu 500 de euro ca acea profesoara e ortodoxa, nu? laughing - numa aias asa da... nesimtiti...
Sper ca te-am ajutatwinking