| anonim_4396 a întrebat:

HEY sunt noua pe TPU si n-am nici un prieten care foloseste acest site!
imi puteti spune ce sa fac ca sa imi gasesc prieteni stiti nu vreau sa dau o cerere la orice prsoana....nustiu cum sa comunic.
Ma poate ajuta cineva?
funda happy!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si aici iti poti face destui prieteni.Dar, la mine, se rezuma, deocamdata, doar la capitolul prieteni pe Tpu.Nu este ca Facebook dar poti ajuta si sa fii ajutat.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Raspund de mult timp pe TPU si pot spune ca iti poti gasi destul de usor prieteni si aici. Eu am gasit destul de multe persoane okay...

Totul tine de tine.
Uita-te la raspunsurile altora... raspunde-le altora si cine stie, poate ca o sa ai noroc.

Succes! big grin

| Radu284 a răspuns:

Interesant cum ai 13 ani si esti la liceu happy
Oricum, aici iti faci prieteni (optional) discutand cu oamenii prin diferite postari, si daca vezi pe cineva cu care rezonezi mai mult, il poti adauga la prieteni, il poti intreba de telefon, mail. etc.

| pufulescu a răspuns:

TPU nu e ca facebuc, scopul principal al siteului nu e imprietenirea deci nu te apuca sa dai cereri aiurea. Stai o perioada " pe dreapta" fara prieteni, citeste ce raspunsuri dau diferiti utilizatori, pune niste intrebari si vezi cine te ajuta si cine te ia la misto... apoi hotaraste-te cine e demn sa iti fie prieten.

| Voidwithin a răspuns:

Utilizatorii de pe TPU sunt impartiti in cei care au nevoie de ajutor si cei care ii ajuta. Asta nu inseamna ca nu poti acorda si primi ajutor in acelasi timp.
Cum a spus si pufulescu, nu e o copie ieftina de facebook, e cu totul altceva.
Totusi, e posibil sa primesti mesaje private de la alti utilizatori si sa adaugi pe altii la prieteni. Insa nu asta e scopul principal al site-lui.