| Alllllexandra a întrebat:

Hey tpu.Acum vreo 3 saptamani am fost intr'o padure, si impreuna cu verisorul si sora mea am inceput sa ne urcam spre varf.Eu m-am prins de o creanga care s-a rupt si cumva mi-am pus piciorul stang peste cek drept, am alunecat si mi-am sucit piciorul stang jos la osul acela din partea exterioara a piciorului(nu stiu cum se numestelaughing). Chestia e ca acum cand compar picioarele observ ca la cel stang am o vanataie in mijlocul osului si ca e cumva impartit in doua.Credeti ca e fracturat? Va rog ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
| GregHouse a răspuns:

Daca aveai fractura, te-ar fi durut prea tare ca sa mai scrii intrebarea asta.
Te-ai lovit, locul s-a invinetit, dar altceva mai grav nu ai.
Sanatate!

1 răspuns:
| razvann232 a răspuns:

Probabil,depinde cat de mult te doare, oricum ar trebui sa iti faci o radiografie sau sa consulti un doctor.