Întrebare recomandată | Dumitrescu_Andrei_1995 a întrebat:

Ieri saream prin casa si deodata m-au lasat picioarele si am aterizat pe degetul mare de la piciorul stang, degetul fiind indoit. De dimineata degetul meu era vinat tot si ma doare cand merg. Credeti ca poate fi rupt/fracturat? De fapt marea mea problema este ca sambata si duminica am 2 meciuri, ambele importante si imi e frica ca nu o sa pot juca. Cum pot sa imi revin pana atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Ce-ar fi sa mergi la medic sa-ti faca o radiografie? Accidente din astea au si sportivii profesionisti si nu cred ca pun meciul inaintea sanatatii lor.
Poate e nevoie doar de comprese sau de repaus, sau e ceva mai serios. Vrei sa joci si mai tirziu nu?

3 răspunsuri:
| Xennofull a răspuns:

Asteapta o zii, mergi si ia un unguent, nu cred ca e ceva grav.Bafta!

| ValentinBogdan a răspuns:

Se poate sa ti se fi " incurcat " ligamentele. Trebuie sa tragi de el si sa te "tragi" (masezi) pe el apasand usor si daca simti niste " paraieturi " inseamna ca ligamentele s-au miscat. Dar mai bine consult un doctor.

| Lungoci_Maryan_1998 a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic pentro u o radiografie til va pune cate zile in ghips nuin problena sanatosire grabnica