| titicristina21 a întrebat:

aici la liceu sunt multe fete care se imbraca bine iar sunt cateva care se tot iau de mine cum ma imbrac si cum arat! da am si haine de firma si normale si mie imi place sa fiu si sexy si relaxata in imbracamintea de zi cu zi si ele tot zic uite-o si pe asta cum arata sau mai multe si ma enerveaza de ceva timp ce sa le spun?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca te imbraci indecent, e normal sa comenteze. Totusi, nu esti intr-un mediu unde sa vii chiar cum vrei. Fii mai decenta si atunci nu au ce sa aiba cu tine.

| GdX a răspuns:

Ce conteaza cu ce te imbraci. Conteaza ce simti tu ca este bine pentru tine. De obicei etalarea asta absurda a vestimentatiei este o lipsa de educatie. Pun pariu cu tine ca 90% din fitosi aranjati imbracati machiati etc..nici macar nu au dupa ce bea apa. Stai linistita si fii tu insati.

| Roxin a răspuns:

Un start bun ar fi sa lasi atitudinea de traseista. Totusi, mergi la liceu. In afara lui, poti sa te imbraci cum vrei. Parerea mea. big grin

| ohkay a răspuns:

Nu contează dacă ai sau nu haine de firmă, te poți îmbrăca doar de la second-hand... nu este problema lor. Nu mai lăsa lucrurile de genul să te afecteze în vreun fel, contează să fii curată. Și nu te îmbrăca sexy la liceu, nu e nevoie.

Ignoră-le.