| ionuziuli a întrebat:

Hey TPU
Am 14 ani si imi place de o fată și nu stiu cum sa ai spun ca imi place de ea. Daca ea nu ma place? Daca nu vr sa stea cu mine?
Eu de fel sunt mai timid si nu pot sa ai spun an față ce pot sa fac?
P.S am facut greseala de ai spune altei fete va o plac pe facebook dar a mers foarte prost ce pot face?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Ok, și dacă nu te place, e sfârșitul lumii cumva? Dacă te refuză, te vei sinucide? De ce? Pentru că nu poți să accepți un refuz?
În viață trebuie să știi să pierzi și să câștigi. Nu poți câștiga mereu, dar trebuie să încerci. Trebuie să ai încredere în tine, altfel nu se va întâmpla nimic.
Dacă ești mai timid și nu îi poți spune, atunci rămâi timid și nu îi mai spune niciodată! Astfel, în următorii ani, dacă nu va mai apărea altă fată, te vei gândi doar la ea. Și nu cred că vrei asta. Sau vrei?
Oh, tipule! Spune-i ce simți. Nu pierzi nimic făcând asta. Primești un refuz? Asta-i un nimic, poți să înduri.

1 răspuns:
| andreushk a răspuns:

Trebuie sa ai curajul sa ii spui in fata. Chiar daca nu va iesi bine ( dar tu gandeste pozitiv ) crede-ma e mai bine sa afle asta fata in fata decat pe facebook sau prin mesaj! si daca nu te place asta e, sunt o gramada de fete :* pup. Bafta