| LordulDani a întrebat:

Am 15 ani 1.84 si am niste mancarimi in zona genitala mai exact la scrot. Si am observat ca tot la scrot am niste bubite albe foarte mici. Cateodata zici ca sunt de culoarea pielii pentru ca inca sunt mici. Nu stiu tot ce am gasit a fost pe google cu denumirea de fordyce spots. Sunt normale? Imi mai apar pentru ca sunt in faza aceea de schimbari hormonale? Va rog mult sa ma ajutati. Multumesc.

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Fugi la medic. Orice mancarime si buba pe scrot nu este normala.

| aXy99 a răspuns:

E posibil, dar nu cert. Daca te deranjeaza, consulta un doctor urolog.

| Urucu_Laurentiu_1999 a răspuns:

Salut! cu mancarimea nu stiu ce poate fi, poate e din cauza lenjeriei sau din cauza caldurii\transpiratiei. iar cu bubitele din cate stiu nu e nimic anormal, toti baietii\barbatii au. si eu cand am avut 14 ani si le-am vazut pentru prima data nu stiam de ce le am, ma gandeam ca am eu ceva, dar dupa am aflat ca nu e nimic anormal.

| sosoi112 a răspuns (pentru Urucu_Laurentiu_1999):

Ti-au trecut sau inca le ai?