| GeorgeNikolas a întrebat:

Am 18 ani iar prietena mea(Fosta mea) are 16 ani! Am avut o relatie cu ea anul trecut timp de 6 luni apoi m-am despărțit de ea fiindcă eram nervos pe ea ca nu a vrut sa se întâlnească cu mine in acea zi.I-am spus ca asta nu se cheama relatie si i-am dat papucii! Apoi peste o oră mi-am dat seama ca am gresit si am vrut sa ma împac cu ea dar nu a mai vrut! Apoi peste 2 luni din nou am început sa fiu cu ea si bineinteles ca iar ne-am despărțit! Vreau sa va spun ca eu inca tin la ea si vorbim in fiecare zi chiar dacă ne certam dar tot vb! Imi spune secretele ei eu pe ale mele si avem incredere unul in celalalt! Acum o zi am întrebat-o daca vrea sa ne impacam ca iubiti iar ea mi-a răspuns că nu este pregatita de relatie(mi-a zis ca tine 50% la mine) si imi va zice ea cand va fi pregatita! Vreau sa va intreb acum daca merită sa astept sau este un pretext! Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Salut!

Stiu la ce te referi, am pățit și eu ceva asemănător cu fosta mea si pentru domnul Plato si Endoryus, ba asigur ca eu nu am 12 ani. Am sa spun povestea pe foaaaarte scurt.

Tot asa m-am certat cu iubita si am vazut ca nu ne potrivim ca si caracter. Deși ne certasem urat, am incercat sa ma împac cu ea mai întâi ca prieten apoi ca iubit. Nu a mers si mi-am luat un mare flit. Dupa o vreme insa am revenit la relatie doar ca sa ne despărțim din nou.

Morala? Daca nu a mers prima si a doua oară, pur si simplu nu va potriviți ca si iubiți. Las-o sa zboare cum spunea si Velea. Chiar daca iti cere, nu mai începe o relație. Stiu cum e, si eu tin inca foarte mult la fosta insa am inteles ca pur si simplu nu merge intre noi si suntem mai sănătoși ca si prieteni.

Chiar daca comunitatea TPU are un mod foarte interesant de a spune anumite chestii, au dreptate in ceea ce priveste "50%". Este o mare prostie. Gaseste pe altcineva daca vrei si cu fosta ramai prieten. Daca nu te poti abtine sa ii ceri / accepti relatia, fă-ți tie o favoare și îndepărtează-te ca sa nu te mai tenteze.

Sper ca am ajutat chiar daca o sa imi aud vorbe pe aici pe colo happy

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

laughing probabil e pretext, la vârsta aia nu-i sigură nici dacă o cheamă cum crede, dar mite pentru o relație. Da nu știu de ce tot tragi de ea când vezi și tu că nu merge, ți se pare normal să vă despărțiți de atâtea ori în așa puțin timp și să vă certați continuu? chiar nu-ți pui și tu niciun semn de întrebare? La 18 ani ar trebui să ai mai multă minte în cap să realizezi că-i un copil și nu vă potriviți și n-ai cum s-o faci să meargă.

| Bondarel99 a răspuns:

Tu nu meriti nici sa iti mai dea atentie. Ai pretentia ca toata lumea sa stea la dispozitia ta?

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru Bondarel99):

Cálmate por favor!
Omul a gresit. Toti face tîmpenii la un moment dat

| Bondarel99 a răspuns (pentru Bratu_Andrew_2000):

Pai sa stie sa nu mai faca asa pe viitor.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru Bondarel99):

O poti spune frumos. Bondarel. happy

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că are rost să mai aștepți, dacă te-ar mai fi iubit nu ți-ar fi zis asta.

| Plato a răspuns:

Asa se intampla cand copiii se joaca de-a adultii. Generatie distrusa.

| Endoryus a răspuns:

Sigur nu aveti 12/10 ani? Ce rahat e asta cu "50%"? Lasa relatiile pentru adulti. Sa treaca 3/4 ani. Poate iti vine mintea la cap. Aia nu e relatie. E o prostie.O sa vezi in timp.