| Vlad1928 a întrebat:

Am nevoie de o părere. Mă întâlnesc în fiecare vară cu o fata cu o lună mai mică ca mine (eu am 15). În restul anului vorbim pe internet. Cât e în țară ne comportăm ca 2 îndrăgostiți. Îmi este frică să îi spun ca o iubesc în față. Să mărturisesc sentimentele pe internet?

Răspuns Câştigător
| Rallx a răspuns:

Heii. Deși ar fi indicat sa iti exprimi sentimentele de fata cu ea, caci asa va simti mult mai mult acea vibratie a dragostei ce o porti pentru ea. De ce iti e frica sa ii spui in fata? Sa stii ca nu este o rusine si nu va fugi de tine, cred ca se va apropria si mai mult de tine. Fa-ti curaj. Daca tot nu reusesti, atunci, da, asta e ultima varianta, spune-i pe internet, dar ar fi frumos sa faci asta in timpul unui apel pe skype cu ea.

| Vlad1928 explică (pentru Rallx):

Îmi este frică să ii spun în față pentru ca poate nu simte la fel sau mă crede un bun prieten. Deci inii e frică de refuz... Sau dacă doar mă considera o "iubire de-o vară. Ce părere ai?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa-ti fie frica sa-i spui in fata? Va fi si mai bine daca-i vei spune in fata, mai ales ca va vedeti rar, cred ca v-ati apropia si mai mult! Mult succes!

| Rallx a răspuns:

Cine nu risca, nu castiga.

| Vlad1928 explică (pentru Rallx):

Ideea e ca in fata ii pot spune vara viitoare. A plecat inapoi. Sa ii spun pe skype?

| Rallx a răspuns (pentru Vlad1928):

Da, poti face asta