| HahahaAb a întrebat:

Hey TPU...am nevoie de voi, simt ca explodezbig grin!
Totul a inceput dintr'o prostie! La disco', ca sa'l fac gelos pe un baiat(B), mi-am descoperit "marea dragoste"! Era asa de bine cand dansam cu el(R) incat nu'mi mai pasa de B!
R a vrut sa ramanem impreuna de'atunci! Eu stiiam ca o sa'l fac sa sufere, pentru ca atunci nu eram indragostita de el.Lui ia' venit o idee, sa dau cu banullaughing! A iesit sa raman cu elbig grin Mai mult am spus "Da, vreau cu tine" pentru mine.Ma facea sa uit de toate problemele din familie, era fericirea mea! Chiar era chimia aia intre noi doi.Bineinteles a urmat o luna plina de dragoste si pupici.Doamne,il simteam peste tot, il vedeam peste tot, dar eu nu eram indragostita de el.
Iar B si'a bagat coditza! Dupa o saptamana de relatie cu R, B mi-a spus ca tine la mine raubatting eyelashes...De multe ori am vrut sa ma despart de R pentru B(el avand prietena)!
Dupa o luna si 1-2 saptamani nu mai puteam continua cu R.Ma sufoca de atat iubire. Vroiam sa vad daca chiar il iubesc, daca stiu sa'i simt dorul, daca merita! Ia'm spus ca vreau timp(o saptamana) sa imi reorganizez viata(data deja peste cap). Amandoi am fost de'acord sa ramanem prieteni! Eu nu vroiam prietenie, pur si simplu vroiam sa'l iubesc!
Iubirea a venit si la sfarsitul saptamanii aceleia, eram decisa ca el chiar a ajuns la mine in suflet! Vroiam sa ne impacam, insfarsit, dupa cat a insistat el sa nu ne despartim.
Dar a facut niste porcarii cat am fost despartiti si eu am aflat ultima.Nu l'am mai recunoscut.Il vroiam pe R cel care ma tinea in viata.Nu cel care ma omora zi de zi! Dar totul avea o explicatie, cica! Mi'a dat o veste bomba! Pleaca in Austria sa'si continue scoala acolo.Am incercat sa-mi bag in cap o relatie la distanta, dar ma omoara chestia asta!
Il simteam rece, il simteam indiferent, trist cand ne sarutam sau cand ne luam in brate.Nu mai era caldura aceea din el.Era de gheata!
Sufeream amandoi, si plangeam la telefon.
Lui ii e frica de o relatie la distanta, pentru ca nu e prima data cand pleaca si lasa o fata in Ro. Dar spune ca ma iubeste, si chiar daca a facut toti dracii eu(cred ca)il cred. M'am simtit iubita, nu pot sa neg asta, dar acum?
Ce facem acum?
De'ocamdata, eu am decis sa ramanem prieteni, suntem cei mai buni prieteni, dar suntem "friends with benefits", din pacate!straight face
Vorbim la fel ca inainte, ba chiar mai mult si parca cu mai multa usurinta! El asta vroia sa ramanem, pentru ca o sa plece si crede(el) ca mai bine se sacrifica acum decat sa suferim dupa. Dar faza e ca ma iubeste, si nu poate sa ascunda asta! Eu sunt cat de tare pot, nu-l presez, e doar decizia lui!
El a spus ca are nevoie de mine, de prietenia mea, de dragstea mea.
Ce sa fac? O sa plece pe 7 ianuarie si acum sunt straight face

1 răspuns:
| loredanadevil a răspuns:

Uf complicat ce sa zic nust un adevarat roman de dragoste eu zic sa ramaneti doar prieteni si sa va gasiti pe altcineva din pacate nu toate povestile au final fericit. fundita plizz