| badgirl12 a întrebat:

Am nevoie neaparat de ajutor! Fumam afara o tigara si m-a vazut bunica...dar stateam cu spatele si a vazut decat ca iese fum...m-a intrebat ce fac acolo si dupa a strigat ca fumez...eu am calcat tigara si am dat-o repede in plante dar ea a gasit-o...mai erau si alte tigari fumate acolo...cam 2-3 pt ca bunicul fuma...eu am incercat sa ii explic ca nu fumam si nu as face asta si in final am convins-o... apoi m-a intrebat atunci de ce iesea fum si de ce stateam cu splatele...eu i-am zis ca doar am aprins un chibrit sa vad "cum arde" si ca stateam asa pur si simplu...ea zice ca ma crede dar simt in vocea ei ca nu e asa... ajutati-ma sa scap din situatie si sa ma simt mai bine pt ca tremur in continuu de frica sa nu ii zica mamei mele...

P.S. nu vreau raspunsuri gen: asta se intampla daca fumezi sau dumnezeu te-a pedepsit sau chestii...

5 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Cati ani ai, 12?

| vocea a răspuns:

Stai calma nu o sa ii zica,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai până-n 14 ani sau ce laughing.
Spune-i în față: Da, am fumat, și fumez. Asumă-ți responsabilitățile, o să se obișnuiască cu ideea, multă lume fumează.

| мямιѕтєяισѕ a răspuns:

Poti sa faci ceva matur si sa ii explici bunicii tale ce faceai si sa o convingii ca te vei lasa de fumat.Dar dupa intrebare imi dau seama ca tu cauti doar incurajari pentru a astepta sa vezi decizia ei si ca duci lipsa de maturate sau vointa de a te lasa de fumat.

| UnDezaxat a răspuns:

Asumati-va dracu' responsabilitatile.