| TinaDeea a întrebat:

am niste cearcane (sau "pungi" sunb ochi) si nu stiu cum sa fac sa le micsorez sau sa scap de ele. Ma puteti ajuta? App port si ochelari, are legatura?

Funda.

Răspuns Câştigător
| AdeeMaria a răspuns:

Poti scapa daca folosesti zeama unui cartof. Tamponeaza in fiecare seara zona de sub ochi cu o compresa inmuiata in zeama cartofului si dupa o saptamana vei observa efectele.

Sucul de rosii in care ai stors o lamaie lupta eficient impotriva cearcanelor. Tamponarile se fac de doua ori pe zi, dimineata si seara. Rosiile trateaza cearcanele si daca sunt consumate sub forma de suc, in care ai adaugat putina sare, menta si lamaie.

2 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Foloseste un corector. Sau odihneste-te.

| didieu a răspuns:

Ochelarii nu au nici o legatura cu cearcanele.Cred ca e din cauza
oboselii si te-as sfatui sa te odihnesti mai mult si sa nu iti fortezi ochii. Exemplu:citind la o lumina proasta sau la ore tarzii... P.S.:sper ca te-am ajutat...