Întrebare recomandată | BulinutzzaMov a întrebat:

Eu am niste cearcane urate la ochi si nu stiu ce sa fac cu ele...Ma puteti ajuta? Vreau doar sa scap de ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Cearcanele apar din cauza oboselii cronice, a stresului, a orelor lungi petrecute in fata calculatorului sau a televizorului, incearca mai intai sa elimini din cauze, apoi incearca comprese cu: cate o felie de cartof pe pleoape, timp de 10-15 minute. Te speli apoi cu apa calduta, sau
comprese cu ceai de tei: se pun alternativ, comprese reci si calde, se incepe cu compresele calde si se termina cu cele reci.

| Adry05 a răspuns:

Bună!
Cearcănele pot apărea şi din lipsa apei din organism. Încearcă să bei mai multă apă şi să dormi mai mult. Poţi apela la anticearcăn până semnele vor dispărea in mod natural.

| alexandruth a răspuns:

Eu ti-as recomanda o crema de fata, sa te hidratezi si sa dormi mai mult si sigur iti vor trece. Si eu am avut problema asta... happy

| summergirl25 a răspuns:

Incearca sa dormi mai mult, sunt de la oboseala!

| SWEETY777ffff a răspuns:

Incearca sa dormi mai mult.Ele apar din cauza oboselii, stresului. Daca vrei sa nu se mai vada foloseste un anti-cearcan.

| BulinutzzaMov explică:

Wow,acum nu stiu pe cine sa aleg.

| KIIddaaa a răspuns:

Buna! Cearcanele nu apar neaparat la oboseala si poate si de la tenul neingijit. Eu iti recomand niste solutii accesibile : Garnier Essentials (solutie), Gerovital Plant Crema Sebo-Regulatoare Purificatoare(crema). La mine functioneaza.Le gasesti in orice market.
Succes! :*

| Polinocika a răspuns:

Pune o ciuparca la ochi (de cele sure)lasa pe noapte dimineata cind te scoli ele nu mai sint