| ingerash_6577 a întrebat:

am o intrebare : am 13 ani si sunt foarte scunda toate prietenele mele sunt inalte si cu forme si eu sunt scunda... ce sfaturi imi dati sa fac pentru a ma putea inalta in afara sa merg la volei sau baschet pentru ca mi-e frica de mingi deci de imi recomandati? mersi funda:*

4 răspunsuri:
| pufulete_5719 a răspuns:

Buna:*...Mai nu trebuie sa te plangi in privinta asta... uite eu de exemplu sunt inalta am 1, 71 si tot 13 ani ambig grin si crede-ma ca as vrea sa fiu scunda.Lasa ca ai sa cresti cu timpul, nu te mai plange:-J. Funda?love struck

| candora a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic doar sa maninci sanatos si sa astepti. Inca nu ai virsta necesara, dar in scurt timp vei ajunge la pubertate, asta iti va stimula hormonii din organism si schimbarile privind corpul tau vor aparea de la sine. Iti vor creste sinii, vei creste in inaltime, eu toate aceste schimbari le-am simtit la 14 ani si crede-ma nu ma pling, am 1, 74 inaltime si 54 de kg. Maninc sanatos(doar cu dulcele excesiv) insa nu am nici-o problema. Mi-au aparut si formele, deci ca concluzie m-am schimbat enorm. Nu-ti fa probleme, schimbarile abia vor incepe, pur si siplu pubertatea la tine se pare ca e putin mai tirzie.winking

| Asdfghjklm a răspuns:

Io zic ca ar trebui sa te bucuri ca esti scunda. cei mici de inaltime sunt mereu adorabili si sunt cei mai placutde oiameni. am o prietena care e f scunda dar nimeni u rezista sa no ia in brate si are aceeasi varsta cu tine
da asta e parerea mea

| Useria a răspuns:

Sa faci salturi, sa mananci sanatos si sa faci in fiecare dimineata fitness, sa alergi, si sa stai dreapta(asta te ajuta sa ai fome, asta si fitnessul)