| Bianca_Alexandra_1989 a întrebat:

am o intrebare sora mea e in clasa a 7 a si are media generala 9, 56.inaintea ei mai sunt inca 9 (doar 1 premiu 1).ar putea lua premiul 3 sau doar mentiune? funda si vot

2 răspunsuri:
| Didi908 a răspuns:

Buna! Daca inaitea ei mai sunt inca 9, nu cred ca are sanse sa primeasca locul 3, doar mentiune, dar daca are o diriginta de treaba si draguta ar putea sa-i dea locul 3 happy
O zi buna! :*

| Vladuthz a răspuns:

Din cate stiam premiile nu se dau dupa numarul candidatilor, ci dupa medie. normal la 9.56 ar trebui sa primeasca premiul 2 sau 3, in nici un caz mentiune. Mentiunea se da fie de la 9 la 9.25 sau de la 9.25 la 9.50.

9.56 e medie f mare, ar fi ridicol sa primeasca mentiune, mentiune iau numai codasii dintre cei mai buni.