| XxlovexX a întrebat:

Hey TPU...am o mare problema!
Weekendul acesta verisoara mea a fost la mine. Eu am fost plecata in cele do
ua zile si ea a ramas acolo. Verisoara mea imi stie parola de la messenger si a intrat pe contul meu. A injurat mai multe persoana si in timp ce vorbea cu un prieten injura doua fete. Fetele acelea erau in acel moment in calculatorul lui si au vazut toate injuraturile si au crezut ca eu am fost. Am incercat din tot posibilul sa le explic dar nu vor sa inteleaga. A doua zi la scoala m.au batut si am fost la diriga. Ea le. a tinut o morala dar ele nu au tinut cont. Azi nu am fost la scoala dar continua sa ma ameninte ca o sa ma bata. Eu nu vreau ca mama mea sa afle dar vreau sa ma lase in pace. Nu stiu ce sa mai fac! VA ROG AJUTATI.MA!

6 răspunsuri:
| aniiledha a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu verisoara ta si sa-i spui ca tia creat probleme, si sa nu-ti mai intre pe contul tau de YM, schimbati parola de la messenger. si chiar daca nu vrei ar trebui sa-i spui mamei tale ea te va ajuta. si mai incearca sa vorbesti cu acele fete dar nu fata in fata ca sa nu te mai loveasca, vb cu ele pe mess sau sunale pe telefon si daca nu inteleg atunci apeleaza la mama ta sa te ajute.

| XxlovexX explică (pentru aniiledha):

Nu pot sa.i spun mamei deoarece ele stiu niste chestii pe care daca le afla mama iese mai rau!

| aniiledha a răspuns (pentru XxlovexX):

Ok. atunci mai incearca sa vorbesti cu ele, sa le explici ca tu nu ai fost acasa iar verisoara ta iti stie parola de la id. si spune-le ca nu numai pe ele lea injurat ci pe mai multe persoane, si ca acele persoane te-au inteles si ar fi cazul si sa te creada si ele.

| Ancutzica_1406 a răspuns:

Sunt de acord happy cu persoana de mai jos. Ar trebui sa vorbesti cu verisoara ta, si sa ii spui ca este un lucru oribil ceea ce a facut. Si chiar daca tu spui ca nu trebuie sa ii spui la mama ta, eu te sfatuiesc sa ii spui pana la urma ea este cel mai bun prieten al nostru. Vorbesti cu ea si ea va sti sa rezolve situatia cel mai bine ii spui si ce a facut verisoara ta. Iar la fetele acelea, fa-o pe verisoara ta sa recunoasca ca i-a a facut. Incearca sa le spui ca tu le respecti mult si nu ai vorbi urat despre ele, fale complimente si asa nu se vor mai lua de tine.
P.S : totusi nu ezita sa vorbesti cu mama ta

| fng90 a răspuns:

Pentru inceput schimba.ti parola de la id.ul de mess. daca nu sti cum anunta.ma.in al doilea rand degeaba mai incerci sa explici ca nu ai fost tu pentru ca bataia ti.ai luat-o deja.acum priveste inainte si cu timpu poate ca o sa recunoasca in fata celor care te.au batut ca ea a fost de vina.succes big grin tongue

| alexcryss a răspuns:

Ar trebui sa le explici printr-un mass persoanelor acelea ca nu ai fost tu, a fost verisoara ta, sau sa ii explici acelui baiat si pe el sigur o sa il creada.