| AnekoSato122 a întrebat:

am o problemă cu BFF, problema e că ea are un iubit de 5-6 luni el o rănește, zilele trecute s-a despărțit de ea, am fost prima pe care a sunat-o și repeta că vrea să vin la ea, în seara aia nu am putut merge (ea sta în alt oraș la 20 de km) dar am stat cu ea pe apel timp de o oră încercând să o calmez din cauza că plagea în hohote. A doua zi am fost la ea și am reușit să o calmez cel puțin cât de cât. Iar pe seară când m-am intors acasă mi-a zis că el i-a scris să se împace cu el, m-am enervat și i-am zis că sper că nu a acceptat, iar ea a zis că a acceptat și că i-a dat lui parolele ei de Facebook și Instagram (el nu i le-a dat ei pe ale lui) acum când vorbesc cu ea despre el îmi spune că nimeni nu vrea să o vadă fericită, ce ar trebui să fac? Vreau să o văd fericită iar el nu face decât să o rănească, cum să procedez?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| KLiNK a răspuns:

Tipu' ăla ar trebui șters de pe fața pământului. Crede-mă. Se găsesc oameni ca el pe toate drumurile, abundent chiar.
Trebuie să înțelegi că aici e decizia ei și tu ți-ai făcut deja datoria. Ea singură va trebui să îl vadă cu alți ochi. Trebuie să își dea seama de el ca persoană, de caracterul lui. Să-l vadă așa cum este în esență. Odată ce el e obișnuit să o lase și să o ia, așa va face cu aproape toate fetele. Până se va găsi una care să-i zdruncine puțin creierii.
Ai încercat să o faci să înțeleagă. Ea încă nu a înțeles. Las-o așa. Poți să-i spui să facă ce vrea, dar să nu-ți mai plângă ție în telefon. Îți distruge vibe-ul ca să spun așa.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E proastă, las-o să dea cu capu până îi iese cucui dacă la prima lovitură nu se învață

| AnekoSato122 explică (pentru Adry05):

Da dar țin la ea și nu vreau să i se întâmple ceva

| Adry05 a răspuns (pentru AnekoSato122):

Ce să i se întâmple, stă și plânge ca proasta după unu care o lasă și o ia înapoi când îl apucă chefu de ea iar. Oricum n-o să asculte de tine oricâte sfaturi pertinente i-ai da, așa că las-o să fie proastă în continuare până își dă singură seama că nu e normal

| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să faci. Nu e treaba ta. Ea trebuie să se convingă că acel tip nu o iubește.
Dacă vrea să fie cu el și să fie nefericită e problema ei.
Tu ai sprijinit-o cât ai putut, ai fost lângă ea, mai mult de atât nu poți face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Spune-i ferm prietenei tale să își schimbe cât mai rapid parolele pe Facebook și Instagram, iar apoi să blocheze orice legatură cu acel nesimțit.