| madalina90829 a întrebat:

Hey TPU.

Am o problemă, de câteva săptămâni sunt tot nervoasă și agitată și nu știu de ce.Mă cert cu toată lumea, nu am chef să vorbesc cu nimnei. Dacă cineva încearcă să mă nu reușește. Mă simt mai tot timpul obosită iar somnul nu mă ajută, mă trezezc și mă simt automat obosită la loc. Noaptea nu am stare, nu pot să dorm mă foiesc și pe lângă faptul că am și niște coșmaruri. Înainte desenam portrete ( sunt la liceul de artă ) acum nu mai am nici răbdare absolut nimic, nu am chef nici să ies din casă. Iar acum am și mai mari probleme mama și-a făcut un nou iubit cu care se va căsători ( părinții mei sunt despărțiți, nici nu eram născută pe atunci, în fine) în septembie și trebuie să ne mutăm din Cluj la țară și nu vreau pentru că o să-mi fie foarte greu cu liceul. Recunosc și chestia cu mutatul m-a cam dat peste cap. Vă rog frumos ajutați mă cu niște sfaturi simt că ajung la nebuni. Mulțumesc ❣

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Lorennn a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu prietenii tai daca ai pe unul mai apropiat tie, sau o ruda, care te intelege, fa-ti ordine in propia ta gandire si spune-ti ca trebuie sa incetezi in a te mai comporta asa, somnul este remediul cel mai bun pentru linistirea sufleteasca si al comportamentului pentru asta sunt medicamente care te pot ajuta sau ceaiuri care sa te linisteasca, incearca sa faci alta activitate daca desenatul nu iti mai este la indemana, alearga, fa sport. Asculta muzica usoara si gandeste pozitiv happy

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Cu mama ta ai încercat să vorbești?
Să îi spui cum te simți?