| DarkMirror a întrebat:

Am o problema. Deci prietenul meu cel mai bun se comporta foarte ciudat de la o vreme. De la o vreme se cearta mereu cu mine din chestii inutile, eu incerc sa-l linistesc dar nu vrea sa faca asta de niciun fel.

Dar azi la scoala s-a terminat urat, e prima data cand a dat cu pumnul in mine. Am fost foarte speriat, m-a durut, dar nu am vazut niciun semn, au trecut 3 ore si nu e nicio vanataie.

(Toti imi spun psihologu clasei)
Mi-am dat seama imediat ca el realizeaza ca gresit, pentru ca mi-a dat pumnul, s-a uitat fix in ochii mei cu furie, si cand a vazut ca sunt trist si ca ma doare, a alergat afara din clasa plangand.

Noi eram mereu niste prieteni foarte buni. Nu ne certam niciodata, ne imparteam totul, ne spuneam secrete, nu facea pe seful niciodata, stia ca amandoi suntem egali, si ne intelegeam foarte bine. Parintii nostri sunt prieteni, ne vedem cu totii cam la 2-3 weekenduri la un gratar si povestim. Dar de la o vreme se comporta foarte ciudat. Luni mi-a dat 3 palme in cap, marti la fel, miercuri ma injurat in autobuz, joi mi-a dat cu picioarele, iar astazi...

Nu a ramas absolut niciun semn. Dar nu vreau sa raman cu traume din astea de la cel mai bun prieten al meu. Ma doare foarte tare, si mi-e si mie de ajuns. Din prima zi cand a inceput totul (luni) am tot incercat sa-l intreb ce are si de ce se comparta asa de urat. Nu a raspuns de niciun fel, tot ce am primit au fost mai multi pumni.

Ce sa fac? Sa le zic parintilor? Sa continui sa incasez pumni de fiecare data cand il intreb ce are? Chiar daca m-am saturat de pumni, mi-e frica sa-i zic mamei lui. Sunt foarte buni prieteni cu parintii mei si nu vreau sa le stric prietenia. Mama lui e o persoana foarte iubitoare si prietenoasa, la fel cum este/era si el de altfel.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce poveste trista, am trecut si eu prin aceasta situatie si inca de foarte multe ori si eu sunt foarte trist atatia prieteni m-au tradat.
Am o intrebare: Se comporta asa numai cu tine? Daca da m-ai ai o sansa sa il schimbi, in timp va regreta aceste lucruri.
Sa nu il parasti deoarece daca o faci prietenia voastra nu va mai fi la fel niciodata.
Eu spun sa il faci sa regrete.
Spune-i asa : Noi eram prieteni, iar acum ma lovesti, daca tot asa o sa continui considera prietenia noastra incheiata pentru todeauna, daca tot asa va continua considera prietenia voastra incheiata deoarece el nu mai este prietenul tau, dar daca se va opri mai dai o sansa.

9 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Poate ca a auzit ceva care l-ar fi deranjat, i-o fi zis cineva ca tu ai spus ceva urat despre el, sau o avea niste probleme personale si vrea sa fie singur, in gandul lui fiind '' lasa-ma ca ma stresezi ''.

Daca nu reusesti sa porti o discutie cu el, las-o balta si spune-i parintilor tai in primul rand! Pentru ca nu are niciun drept sa dea cu pumnii in tine asa aiurea!
Spunele parintilor tai in primul rand! Apoi ei sigur vor vorbi cu el, daca nu cu parintii lui, adica cu siguranta.
Nu lasa timpul sa treaca.Copilaria trece.NU se mai intoarce.Si prietenu` tau e cam dus cu capu`. De ce sa-l lasi sa dea in tine? Ma rog, eu nu inteleg de ce l-ai lasat si pana acum!
Deci spune-le urgent parintilor tai, toata povestea, cum a dat in tine si chestii de astea.NU merita un baiat ca ala un prieten ca tine.
Am o intrebare: Tu te-ai apuca sa dai asa in el aiurea, el fiind prietenu tau cel mai bun?!

| girls97 a răspuns:

Buna ew una cred ca s-ar putea sa aiba o problema in familie sau a aflat ceva urat despre tine si nu mai vrea sa fiti prieteni dupa ce ai scris cred ca este prima varianta incearca sa mai astepti un timp apoi spune-le parintilor tai daca nu s.a calmat suc pwpii sper ca te.am ajutat p.s: cati ani ai?big grin

| LadyGA a răspuns:

Buna! ceea ce trebuie sa faci e sa il tratezi cu indiferenta, daca tu ai incercat sa vb cu el si el nu ti-a raspuns, nu e prea bine. indiferenta doare cel mai tare, iar atunci cand va vedea ca a gresit, o sa vina el la tine. da, si sa nu uit... uita de continuatul de incasat pumni, daca tu nu il mai bagi deloc in seama, asa cum ti-am zis si el vine si te loveste fara motiv( voi nici macar sa nu va salutati), atunci ar trebui sa vorbesti cu ai tai, pentru ca nu e normal. bafta!

| Just4Joker a răspuns:

Pff, romanu'... n-ai cum sa-l faci din cuvinte.
Poate ai invatat la fizica una dintre proprietatile generale ale corpurilor : ''Corpurile interactioneaza intre ele ''. Ei bine, daca el te loveste, loveste-l si tu pana se invata minte. Nu-ti fie teama, doar dai! Nu o sa pierzi relatia cu el, din contra!

| AliceIDK a răspuns:

Buna!
Se poate sa fii avut recent o trauma si sa vada vedenii. prefate ca te doare un picior ( care nu te-a lovit ) si du-te cu el la cabinet. Acolo ii spui domnisoarei intre 4 ochi ce are prietenul tau, dar sa fie calma. Poate l-ai zgandarit si tu un pic, nu zice! Reactia lui cu iesitul din clasa a fost pentru ca inca tu esti cel mai bun prieten al lui! Daca nu erai, te-ar fi lasat balta si te mai si scuipa.
Nu le spune parintilor, se va dezlega lantul prieteniei si nu vrem asta.
Ideea principala este : Rezolv-o cu el intre 4 ochi, sau du-l in secret la un psiholog. Doar atat pot sa iti spun! Mult noroc!

| DarkMirror explică:

Multumesc mult mult mult mult mult de raspunsuri. Ce pacat ca pe TPU se poate da funda doar la unu singur sad dar slava domnului ca avem si functia de votwinking.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DarkMirror):

Multumesc de funda, poti sa imi spui care este sfarsitul acestei povesti? Ati redevenit prieteni sau nu?

| ゼロの a răspuns:

Pai poate ai spus unul dintre secrete lui altora sau poate are o prietena careia nu ii place de tine si incearca sa ti-l indeparteze sau de la inceput el te ura si a asteptat toti anii de prietenie ca sa te faca sa suferi acum, dar sper ca nu e ultima varianta. Oricum mai rezista vreo 1-2 saptamani.Bafta! oricce ai face.

| Pissy_Andreutzza_1997 a răspuns:

Uite si eu m.am certat cu cea mai buna prietena ne cunoastem de cand aveam 3 ani iar dupa ce ne.am certat mi.am cerut scuze si asta a fost ne.am impacat si am fost certate o vara intreaga si tot n.eam impacat Dar la tine este alt ceva poate prietenul tau are probleme in familie sau ceva de genul asta poate s.a despartit de iubita lui sau mai multe lucruri dar o sa vezi tu doar trebuie sa vb cu el si o sa vezi ca dupa isi va cere scuze happy SCZ CA TI.AM ZIS CE AM PATIT EU
big grin