| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU,am o problema...
Nu ma descurc deloc la mate, o urasc cu toata fiinta mea, nu inteleg absolut nimic mai ales la geometrie pur si simplu nu pot...
Ma tem pentru ca la anul am examen(clasa a 8a) si habar nu am ce o sa fac:-s
Ma puteti ajuta in vreun fel?sad

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Noi nu cred ca te putem ajuta in mod direct, dar poti fie sa incerci sa intelegi materia pe cont propriu, folosind manuale suplimentare, Internet etc., fie sa rogi pe cineva sa te ajute, fie sa faci meditatii pana cand te simti pregatita pentru examen. Nu e imposibil si nu e atat de greu sa intelegi matematica, in special ceea ce se face in gimnaziu.

| Yuly_Iulian_1994 a răspuns:

Pai prin meditatii te poti ajuta sa inveti matematica....noi nu avem ce face depinde de tine de ce vrei sa faci in viata...happy

| Camela a răspuns:

Părerea mea este ca va trebuii sa mergi la meditatii si sa te pui sa te inveti, trebuie sa fii atent/ă in clasa cum se face. iar daca nu intelegi ceva sa ii spui profesoarei sau profesorului ce nu intelegi.

| Aɴdrα a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa incepi meditatii serioase, iar pe langa asta trebuie ca si tu sa iti dai silinta. Gandeste-te, chiar daca vor fi luni bune de munca, dupa aceea toata viata ta vei avea un job bine platit si vei trai bine, gandeste-te ca daca muncesti acum nu vei ajunge la cules de struguri pe camp. happy Oricat ar fi ea de complicata, tot trebuie sa intelegi ceva. Ai nevoie de cineva care sa se ocupe de tine, asadar te sfatuiesc sa muncesti mult si sa ai multa ambitie. Succes si spor la lucru!winking