| Ligragkson a întrebat:

Sunt clasa a8a si anul acesta am examenul..eu nu stiu deloc geometrie si imi este foarte frica la examen deoarece imi e ca nu o sa fac nimic..Ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat cum as putea sa ma descurc mai bine? Va rog.

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Chiar deloc nu știi? Nu știi ca suma unghiurilor unui triunghi e 180 de grade? D:

| Ligragkson explică (pentru sabin89):

Nu ma refer la asta, la probleme in rezolvarea lor.

| KanezuY a răspuns:

La Evaluarea Nationala este foarte usor, mai ales daca inveti. Poti sa incepi sa inveti de acum, cumperi o carte cu formule geometrice la matematica sau faci meditatii la matematica.