| Erzaa a întrebat:

:*. Am puncte negre pe fata, si vreau niste remedi pe care sa le fac acasa, sa mai scap din ele. Ma puteti ajuta?

7 răspunsuri:
| Larysa13 a răspuns:

Tot pe net am citit că pentru punctele negre ar fi o soluție să pui pe foc o tigaie cu apă și să stai cu capul deasupra ei ( acoperită cu un prosop pe cap ) în jur de 1O-15 minute!

Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Vezi siteul acesta, poate iti este de folos cat de cat macar:
Http://www.ecumsa.ro/ingrijire-personala/cum-sa-elimin-punctele-negre
Te pup!

| Irinα a răspuns:

Buna! Se curata un castravete proaspat si se da pe razatoare (sau se baga la mixer), iar pasta obtinuta se aplica pentru 15-20 minute pe fata. E un tonic minunat, in plus previne si inlatura cosurile, punctele negre, ridurile si desiidratarea.
Tot din castravete se mai poate face o pasta pentru albirea tenului, prin amestecarea unei linguri de suc de castravete cu o lingura de lapte si cateva picaturi de apa de trandafir. Se lasa pe fata 15 minute. Sper ca te-am ajutat!:*

| rianarebeka a răspuns:

In nici un caz sa nu le storci! Daca vei face asta se vor inmutii! Poti apela la creme hidratante, eventual cu laptisor de matca sau poti sa te duci la farmacie sau plafar si sa vezi ce iti este recomandat!

| Erzaa explică (pentru rianarebeka):

Nu le storc, si nici nu-mi place sa fac asta. E dezgustator.

| SaRa13 a răspuns:

Http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=20194
Am si eu acest gel. A dat roade si nici nu este scump!
Sper ca te-am ajutat!