| Stefaniabrb09 a întrebat:

Hey TPU! Am si eu o intrebare,la română am de făcut un proiect, doamna ne-a scris pe biletele mai multe chestii despre ce sa fie proiectul, mie mi-a picat omonime, întrebarea este trebuie să scriu si despre omografe și omofone? Doar ca nu avem voie să ne repetam un coleg cu altul și nu stiu daca le-a picat una din astea omografe și omofone și am o profesoară care nu acceptă o greșeală și chiar am nevoie de o notă buna.Deci daca pica omonime, trebuie automat să scriu si despre omografe și omofone sau doar despre omonime? Ajutați-ma va rog

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt 3 lucruri diferite. Daca ti-a picat unul de ce sa scrii despre toate?

| Stefaniabrb09 explică (pentru suntserios):

Trebuie sa scriu despre toate am aflatsad

| sierra1 a răspuns:

"un proiect...mie mi-a picat omonime, întrebarea este trebuie să scriu si despre omografe și omofone? Ajutați ma va rog"

exact aceeași intrebare o pui lu' profă-ta. Garantat ai răspunsul

| dullcat a răspuns:

Intreaba direct profesoara sau alti colegi.Succes.

| Stefaniabrb09 explică (pentru dullcat):

Multumesc mult????