| anonim_4396 a întrebat:

Am şi eu o problemă. Mîine fac 7 luni decînd sunt la şcoală în Germania, iar acum o lună, a venit o fată nouă în şcoală, din altă ţară. Sunt în clasa 7-B.Ea e împreună cu un coleg de al meu de 6 zile.Iar mie nu-mi prea convine, deoarece îmi place şi mie de ea.Şi vreau să spun că colegul acela al meu,(e mai mic cu 2 luni ca mine), are probleme cu capul, e foarte bleg, şi figurant.Ieri şi-a dat seama fata asta, cum e el.Ieri,stăteam lîngă ea,şi vorbeam(vorbesc cu ea aproape în fiecare zi),ca ea nu ştie Germană,, e unguroaică, şi eu ştiu puţin din limba asta, deoarece părinţii mei vin din Ungaria.Deci stăteam lîngă ea,făceam pe holul şcolii cu doamna dirigintă nişte pregătiri să vindem prăjituri şi sucuri ş.a.m.d,pînă cînd apare colegul meu,care trebuia să plece acasă. Nici nu o salută pe "prietena lui",nici nu o sărută, nici nu se uită la ea, ci se ia şi pleacă...Ea stătea lîngă mine iar apoi mi-a spus că şi-a dat seama cît de bleg şi prost e "ăla", că nici n-a băgat-o în seamă atunci.Tot îmi spunea, pînă dintr-o dată mi-a spus aşa: "Îmi doresc un prieten cu 6 pătrate d-alea,ştiţi voi,muşchii la piept."Eu am zis.OK.Mi-am zis în gînd că poate o voi agăţa, deoarece eu chiar am 6 la piept. Apoi eu i-am spus ei că dacă vede pieptul lui "ăla",se sperie şi fuge de el (Are o burtă că se lasă pe jos,are grăsime multă la burtă,nu are muşchi deloc). Ştie cum arăt eu,că într-o zi am fost provocat de colegul meu, adică de "ăla", să îi arăt muşchii lui, şi fetelor din jur.Printre alea era şi fata aia.Am acceptat,i-am lăsat cu gura căscată pe toţi,dar asta nu contează. Stăteam lîngă ea după ce am vorbit,apoi i-am spus că plec acasă. Apoi a venit la mine şi m-a îmbrăţişat tare O.o.Şi s-a enervat pe "ăla".Şi mnah, ea e destul de sexy, arată foarte bine, deşi vreau sa fie a mea.Eu nu am ştiut ce să cred cînd a venit la mine să mă îmbrăţişeze.Zi de zi vorbesc cu ea, iar cînd se apropie de colegul meu, el abia o bagă în seamă.Ea tot aşteaptă de la el să o sărute.Dar el, nimic.Chiar cînd sunt ei 2 singuri.El tot îmi spune că a sărutat-o şi chestii din astea, iar ea imi spune mie că nu prea o bagă în seamă.Şi sfîrşitul între ei 2 e aproape.Deci mi-am pierdut gîndul cînd a venit la mine.Şi m-a îmbrăţişat tare O.o. Credeţi că am vreo şansă să fiu cu ea? Oare îi place de mine? Voi ce sfaturi îmi daţi? Să-i spun în faţă că o iubesc? Eu ştiu cum trebuie să se compoarte un băiat cu o fată. Dau fundiţă, doar daţi-mi nişte sfaturi, nişte idei..Nu-mi daţi idei să o scot la un suc, etc, că voi face acest lucru.Voi da o Fundiţă răspunsului cel mai bun, iar la ceilalţi le voi spune părerile.Mulţumesc puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| GheorghiuIoana a răspuns:

Buna! Am citit toata povestioara asta a ta de dragoste. Mi se pare ceva inteleresant faptul ca destinul tine cu tine, adica ea ar cadea usor in bratele tale daca ai vrea asta cu adevarat.
Din punctul meu de vedere(fiind fata), as spune ca vorbele arata cel mai bine personalitatea omului, insa faptele sunt cele care demonstreaza acest lucru.
Acum cateva sfaturi big grin :
Pentru inceput ai putea sa incerci sa vorbesti cu ea mult mai mult, sa fi mai deschis cu ea, adica sa comunici cu usurinta cu ea si sa dezbateti orice fel de subiect. Incearca sa faci cumva sa afli tot ceea ce o doare si ce nu ii place ca sa stii cum sa actionezi, atunci cand o vezi suparata. Toate aceste lucruri ar trebui sa le simti (daca tot zici ca tii la ea). Cu toate acestea, incearca sa nu fii prea insistent cu ea. Ai zis spre finalul textului ca o sa o scoti la suc si chestii din astea. Este un lucru foarte bun ca vrei sa intentionezi asta.
Nu uita un lucru : fetelor le place sa rada si sa se simta bine. Sa nu fii niciodata suparat in preajma ei. Trebuie sa fii vesel sa simta ca esti fericit in prezenta ei.
Secretul este sa vorbesti cu ea despre toate. Sa nu creada ca ai restrangeri.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| anonim_4396 explică (pentru GheorghiuIoana):

Păi,cînd e cu mine rîde absolut tot timpul, ştiu ce o doare, ştiu cum e.Dar de fapt e de doar 2 săptămîni aici. Încerc să am grijă de ea, şi să o fac fericită.Tot timpul sunt vesel cînd e pe lîngă mine.Cred că dacă îi spun că o iubesc, totul se va schimba, dar îţi mulţumesc mult pentru sfaturi.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai mari sanse sa fi cu ea pentru ca din ce am inteles eu din,, povestea,, ta, fata te cam place