| Mihaelaa98 a întrebat:

am un coleg nou de clasa si e foarte dragut, imi place de el, e simpatic, mi ar placea mult sa il cunosc mai bine poate chiar sa am si o relatie cu el. Ce as putea face ca sa il atrag spre mine? Azi a fost ok, l am si observat de cateva ori uitandu se la mine. nu vreau raspunsuri de genu ca nu e bine sa fii cu cineva din clasa.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa ii atragi atentia asupra ta prin gesturi si comportament. Poate chiar prin niste discutii mai directe daca ai un minim de tupeu.

| LoveSleep a răspuns:

Surprinde-l in continuare uitandu-se la tine, iar cand o face, zambeste-i.
Mai apoi, poți să te rogi să fie mai isteț decât arată.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi și vorbește cu el, cu siguranță asta va clarifica multe lucruri. Nu uita să zâmbești :p

| TanteMarianne a răspuns:

Deci eu zic sa te aranjezi sa te parfumezi etc, iar atunci cand se mai uita la tine sa-l uimesti un pic. dupa incearca sa fi mai sociala cu el. la inceput il intrebi ce face, ce animale de casa ii plac povestiti ceva amuzant.la inceput vorbiti 5minute dupa 6minute si tot asa mai mult, si mai mult pana cand va imprieteniti. chiar dava esti fata nu inseamna ca nu trebuie sa ai curajul sa indrajnesti sa faci ceva cu el (de obicei baietii se dau pe langa o fata si incep conversatia cu ea )asa incet incet, pana cand la un moment dat isi da si el seama ca nu e chiar asa de prost! asa pe la sfarsitul anului i sa fiti cam 75% minim prieteni buni si iti faci curajul si ii spui ca il placi un pic. sa tineti, legatura si in vacante ca sa, nu va uitati, mai ales dacave mI timid tipul si vrei sa ai o relatie cu el!

| BellaKiოNana a răspuns:

Si e foarte bine ca e coleg nou,pentru ca poti vorbi cu el despre orice iti vine in minte, ii poti spune sa il ajuti sa faca cunostinta cu scoala, clasa, profesorii. Zimbeste-i cind te priveste.Iar cind vrei sa vorbesti cu el poti sa-l intrebi de vreo tema pentru acasa sau vreun ex care nu l-ai inteles si altfel intri in convorbire cu el si poti sa-i adresezi si alte intrebari, pe alta tema.Fii mai comunicabila tu, pentru ca el este nou in clasa si ii este incomod sa inceapa el vorba, fii prietenoasa si cu siguranta de va baga in seama, succes!

| claudiumgv a răspuns:

Nici prea direct ca poate in interiorul tipul e timit si il sperii.Incearca niste modalitati, precum sa incerci sa ii zambesti, gaseste orice motive ca sa intri in discutii cu el sa il vezi cum gandeste, gaseste pe urma subiecte ca sa vezi ce-i poate mintea.Nu te si da la el, ca poate nu e nimic de baiat. Incearca sa fi sireata si desteapta. Daca nu merge...du-te la el direct laughing