| beatrice90 a întrebat:

Am un coleg de clasa si am observat ca ii place de mine, si mie imi pare simpatic, cand merge undeva ma intreaba si pe mine daca nu vreau sa ma duc si eu dar eu poate sunt prostuta si aproape intotdeauna il resping, ce sfaturi imi dati? ce asi putea face ca sa fie ceva intre noi? multumesc

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Incearca sa flirtezi cu el, cu alte cuvinte fii disponibila. Zambeste-i si tu mai des, cauta si tu compania lui. Incearca sa ii arati ca il placi si cand iti face o propunere ( nu indecenta tongue ) accepta. Iesiti undeva impreuna, glumiti, vorbiti despre orice iti vine in minte. Ideea e sa fii langa el.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Te place un baiat, il consideri dragut, cunoastel, o sa ajungeti poate mai mult de prieteni.Ai incredere si totul va fi bine.

| Aasdfghj a răspuns:

Simplu.cand te mai invita undeva accepta. daca si el te place sigur va face el primul paswinking

| IQOnly a răspuns:

Nu il mai respinge. Daca chiar iti place de el mergi cu el!

| alexxaz a răspuns:

Daca te place atunci nu e greu sa-i dai de inteles ca e ceva reciproc. poti incepe prin a-i accepta invitatiile in oras si vezi cum se comporta cu tine. daca continui sa-l refuzi va renunta la un moment dat si s-ar putea sa fie prea tarziu pentru tine. gandeste-te bine si lasa frica sau timiditatea la o parte. succes!

| andreimicutu a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii acorzi macar minimul de atentie si atunci o sa reusiti sa va apropiati mai mult eventul ai putea sa il intrebi ceva de genul..."ce faci dupa scoala iesi la un suc" sau pe "mess" sa il intrebi daca si-a scris sau stiu eu ce vezi si tu dar incearca sa ii acorzi atentie mai multa altfel o sa fie cam dezamagit.Succes!

| denisaalexandru01 a răspuns:

Da-i si tu mai multa atente arata-i si tu ca il placi si nu mai refuza atunci cand te invita undevawinking

| dadacrazy a răspuns:

Daca chiar il placi mergi cu el... dar nu fi nici prea deschisa din prima