| Anca02 a întrebat:

as vrea sa stiu ce sa fac cand cineva nu imi da pace si ma tot streseaza ma puteti ajuta

Răspuns Câştigător
| Alexandraaq a răspuns:

1. Poti sa vorbesti cu el si poate intelege si te va lasa in pace.
2. Nu il mai baga in seama si ingora-l, iar el se va plictisi si va inceta.
3. Spune-i dirigintei sau parintilor tai. happy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vorbește cu persoana în cauză și dacă nu înțelege cu vorba bună, spune părinților ce se întâmplă, problema trebuie rezolvată de adulți.
Pa, pa.

| William a răspuns:

Il ignori, ca nu e politicos sa injuri si nici sa te bati.

| neutrino a răspuns:

Ignora-l, ocoleste-l, intoarce-i spatele si daca tot nu merge, du-te direct la el si pupa-l! Va ramane blocat si totul va fi altfel.

| Ezeru a răspuns:

Depinde de situatie si de persoana.
De exemplu :
1. Daca e colegul tau il rogi sa inceteze daca nu vorbesti cu diriginta ta.
2. Daca este un om rauvoitor care se ia de tine iti anunti parinti.

| carlyhalatz a răspuns:

1. ii spui sa termine
2. daca nu merge cu furmosul, ameninta-l cu vreo poza penibila cu el care poti sa o pui pe net laughing)

| Inspiration a răspuns:

Vorbeste-i direct!

| Huhulea_Alex_1979 a răspuns:

Tipa la el sau ii tragi o palma.