| MBAAA a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot sa ma conectez la internet pe Nokia c5-03, cand dau la retea WLAN, de fiecare data cand selectez o retea de acolo ma pune sa introduc cheie prepartajata :-s Help.straight face funda

Răspuns Câştigător
| kenNNzorFTW a răspuns:

Daca vrei sa iti mearga pe strada, cu ziguranta nu prea va merge fiindca daca mergi putin se schimba imediat legaturiile acelea, iti recomand daca doresti sa folosesti netul pe strada sa stai pe langa restaurante ( au o conexiune foarte foarte buna ). Iti spune conexiunea nu se poate realiza deoarece se schimba pe moment cand esti intr-un loc mai `aglomerat` sa zic asa.
Bafta.

4 răspunsuri:
| kenNNzorFTW a răspuns:

Te pune sa introduci cheie prepartajata deoarece acele routere sunt cu parola pusa pe ele, daca nu ai parola nu iti merge. Poti vedea ca la capatul fiecarei legaturi, aprare un fel de lacat, la cel care apare fara lacat acela va merge, stiu din propria experienta.

| MBAAA explică (pentru kenNNzorFTW):

Da, am incercat si la acelea si spunea ca, conexiunea nu se poate realiza, sau ceva de genul...

| kenNNzorFTW a răspuns (pentru MBAAA):

Daca vrei sa iti mearga pe strada, cu ziguranta nu prea va merge fiindca daca mergi putin se schimba imediat legaturiile acelea, iti recomand daca doresti sa folosesti netul pe strada sa stai pe langa restaurante ( au o conexiune foarte foarte buna ). Iti spune conexiunea nu se poate realiza deoarece se schimba pe moment cand esti intr-un loc mai `aglomerat` sa zic asa.
Bafta.

| Angheluta_Neta_1984 a răspuns:

Pai cum sa facem rost de cod

| Angheluta_Neta_1984 a răspuns:

Unde se gasesc codurile pentru prepartajare