| dip1dip a întrebat:

as vrea sa va povestesc ceva.Eu cred ca am cea mai tare profesoara de romana din lume. Duminica m-a dus pe mine si pe o prietena la teatru cu familia ei si are 2 fete superbe.Si la scoala ne explica foarte bine si inteleg foarte multe in comparatie cu fosta profesoara de romana.Deci eu as vrea sa va spun ca m-am atasat mult de ea si cum v-am zis ea e super marfa.Intrebarea mea ar fi cum as putea sa o impresionez? Vreau sa aiba o parere buna despre mine. Vreau sa fac ceva ca sa o impresionez. Spuneti-mi va rog metode prin care sa se ataseze si ea de mine...

Funda celui mai complex raspuns si vot pentru celelalte raspunsuri.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| alin567 a răspuns:

Pai incerca sa fii cea mai buna eleva a ei la lb romana si fa teme si compuneri suplimentare pe langa teme de zi :d

| Euletitia a răspuns:

Buna! Iti recomand sa fii activ/a la ora ei, sa iti afci mereu gtoate temele, sa ii pui intreabri atunci cand nu intelegi ceva, sa nu deranjezi orele, sa nu lipsesti, sa nu intarzii. Incearca pe cat posibil sa te implici in activitatile propuse si organizate de dumneaei, arata-ti interesul epntru materie, pentru literatura, poti chiar sa o rogi sa-ti recomande niste carti pe care sa le citesti in timpul liber(toti profesorii de romana se bucura sa vada ca elevii din ziua de azi mai citesc cate ceva in afara cartilor obligatorii pentru scoala). Poti sa-i oferi de ziua ei, daca are nume de sfant, sau stii data in care e nascuta, un buchet de flori si un cadou simbolic, sau inainte de vacanta de craciun ii poti oferi ceva simbolic, in semn de resepct si pretuire. Bafta la scoala si numai bine!

| 1qaz2wsx a răspuns:

Daca esti elev, invata si fii activ( la ora de romana macar)nu ca golanii din spate care stau si motaie ...Adu-i din cand in cand flori, vorbeste politicos cu dumneaei, si incearca sa pari interesat de ora de romana. Sper ca te-am ajutat.