| dip1dip a întrebat:

as vrea sa va povestesc ceva.Eu cred ca am cea mai tare profesoara de romana din lume. Duminica m-a dus pe mine si pe o prietena la teatru cu familia ei si are 2 fete superbe.Si la scoala ne explica foarte bine si inteleg foarte multe in comparatie cu fosta profesoara de romana.Deci eu as vrea sa va spun ca m-am atasat mult de ea si cum v-am zis ea e super marfa.Intrebarea mea ar fi cum as putea sa o impresionez? Vreau sa aiba o parere buna despre mine. Vreau sa fac ceva ca sa o impresionez. Spuneti-mi va rog metode prin care sa se ataseze si ea de mine...
Funda celui mai complex raspuns si vot pentru celelalte raspunsuri.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| QuadruplePersonality a răspuns:

Un profesor se simte cel mai bine când vede că munca pe care o depune în clasă dă rezultate. Cel mai simplu mod e să îţi vezi de banca ta în ore, să participi la ore în fiecare zi, să nu vii fără temă, manual.
Eventual poţi să te implici cumva, să ajuţi colegii cu "probleme" la română. Se bucură când vede că eşti un elev bun, dar o s-o dai pe spate când vede că ajuţi şi alţi colegi laughing.