| LifeIsColour a întrebat:

Hey,TPU,astazi am trimis o prietena la farmacie sa imi cumpere crema pentru acnee[Brevoxyl] si ei i s-a spus ca nu se mai fabrica, nu se mai gaseste pe piata.A fost la 3 farmacii in Pitesti si la toate i s-a spus acelasi lucru.Am cautat pe internet mai multe informatii insa nu am gasit nimic cu privire la faptul ca nu s-ar mai fabrica.Cine stie mai multe? Am nevoie de un raspuns urgent.Mersi anticipat! Fundita!happy

6 răspunsuri:
| LifeIsColour explică:

Am avut crema Skinoren insa la mine nu si-a facut efectul deloc, doar Brevoxyl m-a ajutat.Multumesc oricum pentru raspunsurihappy.

| ILoveTacos a răspuns:

Eu am doua tuburi de Brevoxyl acasa, luate de curand(acum vreo doua-trei luni)

Aa insa nu gasesti, poti folosi Zynerit sau Skinoren.Sunt la fel de bune.

Sper ca te-am ajutat!

| cameliapintilie a răspuns:

Buna. Eu folosesc Quinoderm cu 5% peroxid de benzoil. Prospectul si indicatiile de aplicare sunt aceleasi, doar pretul e mai piperat. Am cumparat din Ucraina luna trecuta, si pot sa vand doar 2. daca esti interesata: camy_pint@yahoo.com

| IrinaMica a răspuns:

Am gasit eu o farmacie in Brasov si fac ei crema in laboratorul lor, comanda substanta peroxid de benzoil de la Bucuresti si apoi fac ei crema. Costa in jur de 45 lei, 40 gr are tubul. Adresa farmacia FARMINA Brasov, Piata Sfatului, Nr. 26
Telefon 0268.477.899
Program de lucru Zilnic: 8-20, Sambata: 8-14. Eu sunt din Galati si prin curier am dat 30 lei. Puteti suna la Farmacie si v-o trimit ei. Dar daca aveti cunostinte in Brasov, mai bine o cumpara cineva de la farmacie si o pune la posta, ca prin posta costa doar 8 lei transporul. Sper sa va fie de folos happy

| Petronela99me a răspuns:

Buna am cautat pe net si nu am gasit detalii despre faptul ca nu se mai fabrica aceasta crema. Eu impotriva acneei folosesc Skinoren si vreau sa-ti spun ca-si face foarte repede efectu, eu una ti-l recomand daca nu vei gasi Brevoxyl.
Sper sa-ti fi fost de ajutorhappy.

| claudia1988 a răspuns:

Buna, da asa e nu se mai gaseste in farmacii, brevoxylul am inteles de la mai multi farmacisti ca nu mai au licenta si pana si-o reinoiesc nu mai au voie sa comercializeze! eu mi-am facut stocul inainte de sarbatori si am 3 tuburi... dupa ce se termina ...soer sa revina din nou pe piata. daca nu voi cauta inlocuitori tot pe baza de peroxid de benzoil