| Ciucurel69 a întrebat:

Am cautat si citit pe net despre tot felul de creme,si nu stiu ce sa-mi cumpar de la farmacie,
Din cate am citit,brevoxyl cica ar fi bun dar am auzit ca nu se mai gaseste in farmacii e adevarat?
Mai este si skinoren,e bun de ceva?
Recomandati-mi voi altceva,am acnee usoara spre moderata, nu e foarte grava.

1 răspuns:
| Ralucaaa6 a răspuns:

Stiu prin ce treci, exact asa am fost si eu.
Si crede-ma ca in loc sa dai banii pe creme, care iti usuca pielea, miros urat si mai trebuie sa stai si toata noaptea cu ele pe fata(sa ai grija sa nu atingi de ceva...) mai bine faci asa:
iti cumperi un sapun antiacneic si te speli cu el pe fata dimineata, apoi seara te speli iar si cu un tampon iti dai cu spirt pe fata. happy
Sa nu iti storci cosurile si sa eviti sa pui mana pe fata (nespalata/murdara).
Eu am fost si la dermatolog si am luat si pastile si o groaza de creme si nimic... pana cand vara-mea mi-a spus sa fac asa, si in 3-4 zile aveam fata curata; cu mici imperfectiuni dar curata. Si poti folosi(daca simti nevoia) o crema hidratanta, cum ar fi nivea... sau dove happy
Bafta :*!
Si te rog sa ma anunti daca a mers si la tine happy.
P.s: Nu are efecte inverse happy