| TnCristinaa a întrebat:

Cateva subiecte de discutie cu prietenul meu?

Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Puteți discuta despre pasiunile voastre, puteți depăna amintiri.Ați putea să vă adresați întrebări unul despre altul ca să vedeți cât de mult vă cunoașteți sau ce aveți în comun.
Puteți să vorbiți și de diverse emisiuni, melodii, ceva din jurul vostru, prieteni, mâncăruri preferate și așa mai departe.
Acum voi vă cunoașteți destul încât să hotărâți despre ce să vorbiți.
O zi plăcută!

5 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Poti vorbi cu prietenul tau despre ce ar vrea sa faca in viitor, locuri in care ar vrea sa calatoreasca, afla cat mai mult despre personaliatea lui, pune-i intrebari in legatura cu asta.

| MidnightR a răspuns:

Desigur.
Puteti vorbi despre bosonul lui Higgs, despre evolutia omului, despre atractia gravitationala a gaurilor negre, existenta unui Univers dincolo de gaurile negre, de ce doar 10% din creier este folosit, incalzirea globala, de ce exista razboaie, natura salbatica a omului etc.
Sa-ti mai spun?

| peperonies a răspuns (pentru MidnightR):

"de ce doar 10% din creier este folosit" poate tu il folosesti atat. creierul il folosim tot dar inca nu e sigur fiecare parte ce face.

| AlissBrie a răspuns:

Intreaba-l absolut orice curiozitate ai despre el, puteti sa va trimiteti sau sa vizionati filmulete amuzante impreuna si sa radeti, v-ar apropia mult, sa vorbiti pe tema lor de ce nu.Fii spontana, nu trebuie sa te gandesti "oare ce subiect sa mai aduc?" asa decurge o relatie normala.

| ComanAndreeaIulia a răspuns:

Daca e prietenul tau, inseamna ca il cunosti mai bine si stii desore ce sa vorbiti.Nu iti trebuie subiect, discutia vine singura.