| 00Criss00 a întrebat:

Ce stiti despre a face pact cu diavolul sau a-ti vinde sufletul diavolului? Am auzit multe pe baza acestui subiect dar vreau sa stiu ceva concret. E ca un juramant? Poti sa scapi de asta? adica sa revii la Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Nordic a răspuns:

Deci nu ştiu procedeul prin a face pact cu el. Dar ştiu că dacă faci asta, ai slbe şanse să revii. Că diavolul nu se lasă păcălit cum crede omul că "e lasă că-s prieten cu el până trec podul" Şi nici nu merită să-ţi vinzi sufletul în schimbul unui ajutor de la el. Adică ajutorul poate fi doar temporar. Şi e normal, nu? Cum să ajute el pe cineva când el nu se poate ajuta pe sine? El arde în iad veşnic. Nu se poate şi nu poate ajuta pe nimeni. Poate doar să ispiteacă şi să înşele lumea. Şi e al naibii de bun la aşa ceva...

Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Povesti, aberatii si superstitii.