| anonim_4396 a întrebat:

Cel mai bun raspuns primeste fundita! Deci, la mine in clasa sunt 12 fete si doar 4 baieti si am vrea sa facem o sceneta, sau o piesa de teatru.Ne-am gandit sa o compunem noi deoarece am tot cautat si de Shakespeare si nu am gasit decat unele in care sunt mai multi baieti decat fete.As vrea sa imi dati idei de sceneta/piesa de teatru...eu m-am gandit sa fie ca si cum ar fi 12 surori, sau 12 balerine sau de-astea dar nu sunt foarte sigura vreau doar idei. Apropo, am mai postat cateva intrebari pe TPU si as dori raspuns la ele.Pentru cel mai bun raspuns dau si la ele fundita! Multumesc pentru ajutor si va rog sa imi raspundeti si la celelalte intrebari chiar am nevoie de ajutorul vostru!

4 răspunsuri:
| petruclaudiu78 a răspuns:

12 fete - lunile anului
4 baieti - anotimpurile

| Ariyana a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri.mai astept cateva...ati vrea sa imi raspundeti si la celelalte intrebari dau fundita! chiar am nevoie de ajutor pentru ele! mersiiiihappy

| pletea a răspuns:

Ar trebui ca ca fetele sa fie frumos imbracate in balerine si baietii in costum negru si ei sa fie dansatori

| pletea a răspuns:

Ar trebui ca ca fetele sa fie frumos imbracate in balerine si baietii in costum negru si ei sa fie dansatori