| Konan13 a întrebat:

TPU Am nevoie de ajutorul vostru! La scoala trebuie sa facem o sceneta unde voi fii avocata si trebuie sa stiu 10 termenii juridici cu explicatie, Am cautat peste tot sad Cine imi da cu tot cu niste explicatii ce inseamna fiecare Primeste FUNDA! Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea e cum ai cautat peste tot si n-ai gasit, daca e plin pe net de asa ceva.
Uite numai un exemplu:
http://www.dreptonline.ro/dictionar_juridic/dictionar_juridic.php

| catablondu a răspuns:

Buna, depinde ce sceneta faceti. Cam cum arata procesul? Pentru ce trebuie sa pledezi?

| blondyna9o a răspuns:

Pe google gasesti o gramada de explicatii happy