| IuhasRazvan a întrebat:

Cum sa incep... Deci, am 14 ani si locuiesc intr-un sat. In casa din spatele meu nu sta nimeni, este parasita dar n-am avut probleme cu ea. De vreo 3 luni am inceput sa intru in Sleep Paralysys cateodata (nu voiam s-o fac, intra cand ma puneam in pat sa ma culc). Tin minte ca m-am pus intr-o seara sa ma culc in patul maica-mii si am intrat prima data. Dupa am reusit sa ies si m-am culcat iar, si dupa iar am intrat... I-am spus maica-mii si mi-a zis ca si ea a patit, dar cand era mai mica ca si mine la varsta si mai este cand intra in acea faza. (Spune ca e ceva fiinta demonica prin apropiere... ceva gen) Si faza este ca azi m-am pus in patul ei sa dorm dupa masa, dar iar am intrat in acea faza. Mi-am facut cruce cu limba-n gura cum mi-a zis maica-mea si m-am rugat, am scapat de acea faza! Dupa m-am culcat iari... De fapt am incercat sa ma culc si tot ma trezeau zgomotele de afara, si cand am reusit sa stau relaxat, iar am intrat in acea faza, acum era mai grav! Cand incercam sa-mi fac cruce cu limba nu prea puteam si cand incercam sa ma rog auzeam strigate. Si ceva incerca sa ma distraga din a ma ruga, am vazut si o fata rosie ca de demon ***... Nu stiu ce sa fac. Cand ma culc in "acel" pat... Asa patesc. Nu tot timpul, doar ca mai este cand de fapt, dupa ce-am patit prima data m-am mai culcat in acel pat si iar am patit a doua oara. Deci azi este a treia oara. Am uitat sa mentionez ca atunci cand intru imi aud inima batand ca si o toba si foarte repede si nu pot misca nimic, azi am simtit si o presiune foarte mare apasandu-ma pe corp, a fost foarte greu sa ies azi a-2-a oara. Ce credeti, ce sa fac? Sa scap de asta? Oare patul ala este de vina? PS: Am uitat sa mentionez patul sta in drept cu casa aia parasita. Doar un perete desparte patul unde iti pui capul de curtea acelei casa. Vreau ajutor. Dau funda+vot!

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Nu ma pricep deloc la lucrile de genul dar cea mai usoara rezolvare ar fi sa nu mai dormi in patul ala daca doar acolo ti se intampla asta.

Dormi in camera ta sau altundeva.

| Tufeanu_Razvan_1998 a răspuns:

Wow si eu ma culc cu frica mereu sa nu fac sleep paralysys dar niciodaat nu mi s-a intamplat Stii chestia asta se intampla destul de random si can ti se intampla ai viziuni (fata de demon) si simti o presiune pe piept mna daca vrei as vorbim despre legatura cu acea casa nu prea o vad mai exact de unde esti adac nu sunt prea indiscret dar sa revenim al subiect Poate patul acela e din casa aceea cine stie cand cineva paraseste o vacsa nu sta sa i-a toata mobila si presupun ca n-a mama ta a luat patul de-acolo Ca sa nu mai de-a banii pe altul si daca nu ai intamplari serioase de nivelul paranormalului nu te speria si iti mai dau un sfat pocneste din degete revino cu un raspuns la al meu sa imi zici daca ti s-a mai intamplat sau ti s-a mai intamplat ceva de genul asta

| IuhasRazvan explică:

Razvan. Patul este cumparat. Nou nouț. Si soar cand ma culc acolo o patesc.