| pisikmik a întrebat:

Hey >TPUbig grin< cum pot sa scriu ingrosat, inclinat sau colorat pe pagina de Facebook? Fundabatting eyelashesMultumesc anticipat:*:*

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

La fel cum scrii si pe HI5 sau alte site-uri de socializare! Vezi aici
Text colorat

Alege culoarea pentru text! uite aici lista de culori
http://sites.google.com/......in-ro---en
sau
http://www.computerhope.com/htmcolor.htm
Culoare = < font color="Culoare" > Textul in culoarea aleasa< /font >
Exemplu: Red = < font color="red" > Text de culoare rosu < /font >
Bafta! (scoate spatiul dintre < si >) Pagina pe TPU nu suporta coduri html si nu puteam sa-ti explic daca nu bagam pauze intre semne.

| neluL a răspuns (pentru neluL):

Uitasem de->>> Cum scrii cu diferite caractere - html (ingrosat,inclinat(italic),subliniat, scris MARE(pe care il faci cat de mare vrei - e de ajuns sa schimbi cifra), scris taiat) si ca bonus ai si cateva poze facute din caractere speciale. Toate acestea le-am urcat intr-un fisier text aici http://tiny.cc/27odq

| CuBuLica a răspuns:

Urmareste urmatorul tutorial facut de mine pentru tine >
file:///E:/Snapshot_2012-12-17_223849.png
file:///E:/Snapshot_2012-12-17_224254.png
file:///E:/Snapshot_2012-12-17_225730.png
file:///E:/Snapshot_2012-12-17_225902.png
file:///E:/Snapshot_2012-12-17_230224.png
file:///E:/Snapshot_2012-12-17_230501.png
file:///E:/Snapshot_2012-12-17_230702.png
file:///E:/Snapshot_2012-12-17_230813.png

Si ultima, urmareste-l, poate iti va fi de folos. Sper ca imi vei da si fundita. :*