| Kairra02sweet a întrebat:

Data trecuta nu m-am exprimat asa de clar, asa ca vrea sa va intreb din nou.
In ultimul timp, la scoala isi cam bat joc copii de mine si de prietenele mele. Nu stiu cum am ajuns asa, dar ma rog.M-am tot gandit ce este de facut, si am ajuns la concluzia ca ar fi mai ok sa ma incadrez in grupul de populari la noi in scoala.
Si nu spuneti chestii de genu "vezi-ti de scoala"(invat foarte bine) sau "ai 11-12ani" (am 14). Pt ca credeti-ma ca chiar nu e deloc placut sa isi bata tot timpul joc, si sa nu mai ai cu cine sa iesi pe afara (pentru ca acum nu am cu cine, stau in casa si simt ca nu mai pot).
Cum as putea iesi cu fetele alea populare? (ca sa nu isi mai bata joc sad )
FUNDITA! Si multumesc pentru. raspuns! :X

2 răspunsuri:
| Park1Suin a răspuns:

Salut!
Fii tu insati si nu da inapoi. Poate ca colegilor lor le face,,placere'' sa te injoseasca,poate chiar din simplul motiv ca uneori se iau si altii de ei,iar prin asta vor sa para grozavi.Ei bine,ceia ce fac ei nu e bine, dar poti sa ceri ajutorul cuiva : a parintilor, a dirigintelui sau in cel mai rau caz politiei. Daca insa consideri ca e o chestie mai mult personala si nu ai vrea sa ai de a face cu persoane mature la scoala, pur si simplu fii indiferenta, sau le poti da replica.big grin
Fundita?

| eelena1797 a răspuns:

Buna. De ce incerci sa le faci pe plac altora? Cand vezi ca cineva comenteaza de tine ai putea sa il intrebi ce problema are cu tine pe un tin calm. Cat despre invatat, felicitari. Nu pretinde ca esti altcineva si nu te schimba. Si ai spus ca isi bat joc de tine si prietenele tale, odata ce spui ca ai prietene de ce revii si spui ca nu ai cu cine sa iesi?
Sfatul meu este clar, nu te schimba pentru nimeni. Incearca sa comunici mai mult dar nu iesi in evidenta numai de drag ca ajungi intr-o situatie penibila