| mrrr a întrebat:

Deci, de cateva zile, am inceput sa vorbesc cu fostul iar, ca amici si e ok thinking faza e ca el imi tot arata poze cu fete, unele dragute unele mai ba si imi cere pareri. Mi-a spus de o alta fosta, ca ii tot bate apropouri dar el nu vrea sa fie cu ea pentru ca l-a inselat. Problema e ca, ma cam deranjeaza asa cand imi trimite poze cu fete si imi zice de tipa aia si asa. nu pot sa zic ca sunt chiar geloasa dar nici nu sunt departe. Ce sa fac/ zic ca sa ii atrag mai mult atentia? Nu vreau sa fim iar impreuna, doar sa il derutez putin laughing.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta si mi se pare cam deplasat, dar daca relatia s-a incheiat de mai mult timp si sunteti prieteni de ceva timp e ok.
El face chestia asta din 2 posibile motive : 1. vrea sa te faca geloasa, sau sa testeze terenul, sa vada cum reactioneaza, daca mai are vreo sansa la tine si 2. te considera chiar doar o amica, si a trecut peste ce a fost, si ii se pare normal sa vb cu tine ce vorbeste si cu alti prieteni
Eu zic sa-i faci la fel, vorbeste si tu despre alti baieti (chiar daca n-ai nimic cu ei, sau inventezi ceva, da zii macar de amicul x ce bine arata sau ca te duci cu y la suc mai incolo asa ca azi nu o sa ai asa mult timp de vorbit), vezi cum reactioneaza, si iti poti da seama ce intentii are, sau poate mai bine, se prinde care-i treaba si o sa inceteze el sa iti mai povesteasca despre fete.
Daca nu merg metodele alea, poti sa-i zici direct in fata ca totusi ti se pare deplasat sa te trateze ca pe prietenii lui, ca totusi nu esti baiat, chiar daca sunteti amici poate ar trebui sa pastreze discutiile despre gagici pentru baieti.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sunteti prieteni si e normal sa-ti spuna de alte fete, fa si tu la fel

| TheAce a răspuns:

E clar ca el te vede acum doar ca pe o prietena. Dar daca te deranjeaza ce iti arata atunci spune-i direct, nu are de ce sa se supere si va intelege. Aveti in definitiv destule topicuri de discutie.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Ehhh....asa fac baietii uneori, poate chiar vrea sa vada cum reactionezi, daca esti geloasa, daca l-ai uitat sau nu, e chestie de orgoliu masculin :p
n-ai si tu vreo 3 poze cu baieti sa te ajute el asa ''prieteneste'' pe care sa il alegi? laughing ca tu esti nehotarata si iti plac toti laughing
cred ca ii creste brusc tensiunea, fii si tu putin mai smechera, nu-l lasa sa te joace pe degete happy
pupici

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau. Te scaneaza si te provoaca, zic eu. Nu este normal sa-ti ceara tie astfel de pareri. Ai grija, ca vine 14 febr. si el este singur.
Este posibil sa vrea o apropiere temporara de tine, ca sa aiba ce povesti prietenilor.

| Kukiux a răspuns:

Cred ca scopul lui e sa te faca geloasa laughing. Ai grija sa nu cazi in capcana.

| pAPUsHICaTha a răspuns:

El te crede un adevarat prieten.fiindca ati fost impreuna este obisnuit sa-ti spuna sentimentele