| sweetchocolate a întrebat:

Deci sunt in clasa a9a si noua diriginta tot timpu imi face observatii ba ca ma machiez ba ca ma imbrac prea sofisticat si imi tot zice ca imi va scade nota la purtare si de asta mi-e frica. Avand in vedere ca nu ma machiez f strident, ma dau cu fond de ten foarte rar si nu ma dau cu ruj roz, de fapt nu ma dau cu nimic decat folosesc tus si rimel aproape zilnic. Vi se pare ceva anormal?
Si la imbracaminte eu port uniforma ( cravata rosie, camasa alba, pantaloni/blugi inchisi) dar tot timpul se ia diriginta de blugii mei laughing
Vi se pare ceva anormal sa port platforme la liceu? Sa ma machiez cu tus si rimel? Sa imi iau blugi rupti/cu turul lasat/strasuri? ( P. S voi arata raspunsurile mamei sa isi schimbe parerea ca si ea se ia de mine pls parerile voastre atat tot!) FUNDA

3 răspunsuri:
| elisabethia a răspuns:

Eu sunt in gimnaziu si nu mi se pare ceva anormal adica toate fetele de la scoala unde merg eu vin cu blugi rupti, machiate strident si cu maieuri(chiar daca e rece afara) eu sunt cum ar veni o exceptie nu ma dau decat cu rimel si nu mi se pare ceva iesit din comun. adica daca esti mai scunda inteleg rostul platformelor, dar daca nu esti scunda parerea mea este ca nu ar trebui sa porti zilnic platforme.in legatura cu machiatul nu se pare foarte normal si cu imbracamintea la fel. probabil dirigintei tale nu-i place de tine deoarece nu toate fetele vin asa sau nu stiu. dupa parerea mea te imbraci la fel ca orice alta fata.happy

Răspuns utilizator avertizat
| sorina_2296 a răspuns:

Nu mi se pare ceva foarte anormal eu sunt clasa a 8a si am o colega care se machiaza din clasa a 5a si subliniez cauvantul machiaza, se da cu tuz foarte mult rimel extrem de mult fond de ten si cu machiaj. Si despre imbracaminte nu vad ceva iesit din comun ata timp car respeti unifirma nu inteleg ce are diriginta ta cu tine.