| xPamPamParaam a întrebat:

E o poveste cam lunga... asa ca poate puteti sa-mi dati si mie niste sfaturi big grin
Deci, de unde sa incep.
Prin ianuarie am fost la cangurul de engleza si in spatele meu statea un baiat ( Madalin, si eu Madalina big grin ), el e a 8-a si eu a 6-a, oricum, discutia :
El : hey fata
Eu : da ce?
El : te cheama Madalina?
Eu : dap, de ce?
El : ce numar porti?
Eu : pentru?
El : sti ca se apropie Valentine's Day, nu?
Eu laughing)
cand am iesit de la scoala, in fata scolii
El : madalina ma mai iubesti?
Eu : ba tu te-ai lovit la cap, ceva? esti skizzo cumva si nu stiam? laughing
El : nu, intrebam doar happy
Eu : si NU. oricum laughing
[ era asa de dragutt... si atunci a inceput sa-mi devina simpatic ]
asa, dupa vreo cateva zile a inceput sa ma bage in seama in pauze, ciudat ca eu de obicei nu prea discut cu "tipii mai mari "
Cateva saptamani mai tarziu era de serviciu pe scoala si eu cu o colega am vrut sa ne ducem la magazin, si am trecut prin fata lui. Ne-am dus la magazin, bla-bla-bla, si cand ne-am intors, practic, m-a luat in brate de la spate si nu mai imi dadea drumu'. si asa mi s-a rupt mie tricoul.
Dupa cateva zile cand ne intorceam de la scoala, eram eu, si niste colege, foarte bune prietene ( cami, ana, lacri si vanesa ), si cine crezi ca era in spatele nostru? MADALIN :-l cu gasca lui : marian si ochelaristu' de Andrei
Si nu stiu cum naiba am inceput " sa ne luam la cearta ", si iar pe la spate m-a luat in brate madalin, si mi-a lipit una la c**... dapp, nu ma asteptam la asta DELOC!
Dupa cateva saptamani, a nins si era in fata scolii zapada multa, si vine Andrei, ma tranteste in zapada, ma freaca, dupa, se urca madalin peste mine si incepe sa ma frece si el
crying, dupa ce am scapat de madalin, am fugit si m-am intalnit cu alt nesuferit : marian, biatu' cel mai "dezvoltat"[daca pot sa zic asa ] din gasca lor, ce credeti? dap, ma freaca si ala.
[ marian ma place din a 5-a asa ca nu am de ce sa ma mir, dar de ce madalin? pana la urma nici nu ne cunoasteam de mult timp ]
Peste cateva zile, pe scari, treceau madalin si marian, si se cam grabeau ca se sunase, in fine, conversatia :
Marian : hai madalinee, de ce nu ii zici lu' madalina ca iti place de ea?
Eu : whattt? ce maaa?
madalin o luase la fuga de mult.
si, acasa cand am ajuns, am stat si m-am gandit mult, si, da, il plac pe madalin, si nu imi dau seama de ce simt asta, ca eu il uram...
Si acum de cateva zile ma gandesc NUMAI la el.
Spre exemplu azi la mate, clasa lui era afara pe teren, jucau fotbal, si eu stau langa geam in banca, si ma uitam la el
Cami : [ colega de banca ] : Madyyy, ce faciii?
Eu : nimic laughing
Cami : sper ca nu te uiti dupa madalin, da?
[ cami il place pe madalin ]
Eu : nuuuu! tu te auzi ce zici acolo? laughing
si toata partea nasoala e ca eu nu stiu ce sa fac. adica ce sa ii spun, ca el e genul ala de smecherash, si eu... nici nu stiu ce sunt eu.
Da, si ma gandesc ca poate ma place si el, dar nu am de unde sa stiu, ca el le are cu caterinca...
Oricum, ca sa zic asa, eu sunt cam inalta si el e cam pitic, deci, avem aceeasi inaltime >: big grin
Astept pareri, si va multumesc ca ati ascultat [ ma rog. citit laughing ]

7 răspunsuri:
| Dheutsik a răspuns:

Cheama-l intr-o zi si zii ca vre sa ii zici un secret pe care sa nu il mai zica la nimeni, apoi zii la ureche ceva gen
Te iubesc! insa avand in vedere ca e genul ala de smecheras fa-o pe un ton mai glumet, nushtiu cum sa iti zic... si apoi pupa-l pe obraz. Funditaaa?

| xPamPamParaam explică (pentru Dheutsik):

M-am gandit la asta. dar el, cum ai zis si tu... smecheras, deci o sa faca urat laughing mai bine nuwinking oricum multumesc :*

| AdrianIonut100 a răspuns:

O poveste tare!
Daca il placi si tu cu adevarat pe el, atunci ar trebui sa-i spui.
Daca nu atunci spune-i ca sa te lase impace.

| xPamPamParaam explică (pentru AdrianIonut100):

Pai asta e problema mea... CUM sa ii spun?

| AdrianIonut100 a răspuns (pentru xPamPamParaam):

Pur si simplu.
Sa-nteleg ca nu ai curaj sa o faci.
Nu trebuie sa-i spui direct in fata. Poti sta cu el.Iti poti petrece timpul cu el si isi va da seama singur.Nu va mai trebui sa-i spui in cuvinte.

| xPamPamParaam explică (pentru AdrianIonut100):

Sunt rusinoasa de felul meu, dar asta ar putea sa functioneze happy mersi mult

| MaDaLyNa31 a răspuns:

Buna...mda asta mi se intampla si mie ..si chiar nu stiu ce sa fac?